ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Головними замовниками джинси в регіонах є місцеві чиновники та політики - моніторинг ІМІ

05.07.2017, 17:02

За підсумками червня 2017 року, рівень джинси в регіональних друкованих ЗМІ склав у середньому 7% від загальної кількості матеріалів,  натомість в онлайн-ЗМІ цей показник склав 4%.

Такими є результати дослідження рівня замовних матеріалів у місцевих друкованих та онлайн-ЗМІ в 10 регіонах України, що було проведено ГО «Інститут масової інформації» за підтримки програми У-Медіа Інтерньюз Нетворк.

Загалом, порівняно з квітнем, коли проводився попередній моніторинг, рівень матеріалів з ознаками замовності дещо зріс у друкованих виданнях (на 2%, у квітні показник джинси в друкованих медіа склав 5%) і лишився незмінним в онлайн-ЗМІ.

Згідно з результатами моніторингу, рівень політичної джинси зріс як в онлайн-ЗМІ (на 9%), так і в друкованих ЗМІ (на 7%), порівняно з попереднім періодом моніторингу. Таким чином, співвідношення політичної та комерційної джинси в друкованих ЗМІ склало 74% до 26%, зі значною перевагою політичної джинси; тоді як в онлайн-ЗМІ різниця між рівнем політичної (53%) та комерційної джинси (47%) лишилась невеликою.

Серед регіонів, у яких проводився моніторинг, найбільшу кількість матеріалів з ознаками замовності в друкованих ЗМІ було зафіксовано в Миколаєві (19% від загальної кількості матеріалів), у Дніпрі та Харкові (по 9% від загальної кількості матеріалів) і в Херсоні (8%). Найменше матеріалів з ознаками замовності в друкованих ЗМІ було зафіксовано в Ужгороді (2% від загальної кількості матеріалів).

В онлайн-ЗМІ найбільше джинси було розміщено у ЗМІ Дніпра – 14% та Харкова – 7% від загальної кількості матеріалів. Найнижчим цей показник виявився в онлайн-ЗМІ Львова та Луцька – по 1%.

За даними моніторингу, найактивнішими замовниками джинси в регіональних медіа є місцеві чиновники та політики. Наприклад, у Дніпрі – мер міста Борис Філатов та голова Дніпропетровської ОДА Гліб Пригунов, у Харкові – голова Харківської ОДА Світлана Світлична, в Одесі – мер міста Генадій Труханов.

З партій найбільше матеріалів з ознаками замовлення зафіксовано на користь:

  • Олега Ляшка (Радикальна партія) в луцьких та харківських ЗМІ;
  • матеріали на користь Олександра Вілкула були виявлені у ЗМІ Запоріжжя, Дніпра та Миколаєва;
  • партії «Батьківщина» в миколаївських та ужгородських ЗМІ (проте було зафіксовано і антипіар проти цієї політичної сили та її лідерки Юлії Тимошенко);
  • «Нашого краю» в миколаївських ЗМІ;
  • партії «Відродження» в харківських ЗМІ.

Моніторинг проводився в 10 обласних центрах України (Запоріжжя, Ужгород, Одеса, Дніпро, Миколаїв, Херсон, Луцьк, Полтава, Львів, Харків), у кожному місті аналізувалось по 2  ключових місцевих друкованих та 2 інтернет-ЗМІ. Загалом, у червні було проаналізовано 114 новин у друкованих ЗМІ та 6000 новин в онлайн-ЗМІ.

Моніторинг проводився в рамках Українського медійного проекту (У-Медіа), що виконується міжнародною неурядовою організацією «Інтерньюс» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Liked the article?
Help us be even more cool!