Грамоти, "цінні подарунки" та розмови off the record: як вітали медійників представники влади та держустанов
Довоєнні історії колег про святкування Дня журналіста насичені такими спогадами, з яких можна посміятись у вузькому колі, але на широкий загал краще не виносити. Це не завжди історії про алкоголь. Траплялося так, що вітали медійників і невеликими грошовими нагородами, які не знаєш, як розцінювати: подарунок чи банальний хабар як гарантія певної лояльності до роботи тієї чи іншої структури.
Але війна внесла корективи й у процес вітання з цим професійним святом. “Цінні подарунки були”, але акцент усе-таки був не на них.
Лаконічність і фокус на ролі журналістів у війні
Інститут масової інформації проглянув, як вітали колег представники місцевої влади та державних установ у різних регіонах України.
Головна риса – лаконічність та фокус на ролі журналістів у війні.
“Журналістика – це наполеглива праця, це високопрофесійне почуття обов'язку, це відданість справі, це творчість, це стан душі. Адже саме ви неупереджено, правдиво і об'єктивно творите історію сьогодення. Наразі, у військових реаліях, ваш внесок у інформаційній боротьбі є безцінним”, – зазначили в Головному управлінні Державної податкової служби Чернівецької області.
“Слово також зброя! Кожне брехливе слово може породити воєнних злочинців. Кожне чесне слово здатне врятувати народи, культури та весь цивілізований світ. Вітаю з професійним святом тих, хто обрав собі за професію нести правду. Ви робите величезний внесок у захист України та всієї світової системи безпеки”, – написав голова Нацполіції Чернігівської області Іван Іщенко.
За прозорість та контроль подякував медійникам голова Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус:
“Об’єктивність. Чесність. Професійність. Прозорість. Відповідальність. Толерантність і контроль. Дякую медіа за те, що стимулюєте нас бути кращими. З Днем журналіста!”
Голова Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко зауважив, що журналісти будуть “одними із ключових свідків на суді Путіна та його посіпак у Гаазі”.
“Зараз, коли наша країна у великій війні, а Херсон – зона активних бойових дій, ваша місія стала ще більш затребуваною у суспільстві, а її виконання тут для кожного пов’язане із смертельною небезпекою. Але саме від вас світ дізнається про оперативну ситуацію в громаді, про всі злочини росіян в Україні. Українські журналісти будуть одними із ключових свідків на суді путіна та його посіпак у Гаазі”, – написав він.
Фізично зустрілася з медійниками його перша заступниця Наталя Чехута. Вона вручила відзнаки й подарунки.
Відзнаки та грамоти
Окрім побажань на словах були й відзнаки та грамоти. Зокрема, так привітав журналістів голова Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін.
“Кращих працівників інформаційної галузі очільник області відзначив Почесними грамотами ОВА та цінними подарунками”, – йдеться в повідомленні на сайті ОВА.
Також у межах цієї зустрічі вітання та відзнаки медійники отримали від голови Верховної Ради, народних депутатів, Управління ДСНС у Хмельницькій області, Управління Нацполіції в Хмельницькій області, Національної академії прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького, Управління Служби безпеки України в Хмельницькій області та Хмельницької обласної прокуратури.
Крім того, грамотами та “цінними подарунками” привітала представників медіа голова Хмельницької облради Віолетта Лабазюк. Вона нагородила переможців обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики.
“Щорічна обласна премія імені Дмитра Прилюка є найвищою журналістською відзнакою на Хмельниччині за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики та високо цінується в колі журналістів та письменників в області, адже є не лише визнанням професійної майстерності, але й високою оцінкою внеску в розвиток української публіцистики”, – зазначили в Хмельницькій облраді.
Вручив відзнаки журналістам і голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
“Виконують непросту роботу. Подекуди небезпечну. Вона потребує сил та емоційної стійкості. Бо пропускають через себе сотні доль. Надскладних подій та щасливих моментів. Все, аби люди були в курсі новин. Щоб світ знав про незламність українців. Розумів ступінь цинізму ворога, знав про його злочини, що гідно долають дорослі й малі”, – написав він у телеграм-каналі.
А голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор вручив Знаки Пошани “Захиснику Луганщини” журналістам, які стали до лав ЗСУ, Сергію Окішеву та Євгенію Тетяничку. Лисогор вручив нагороди неподалік позицій військовослужбовців.
Фото медійників з фронту та нестандартні “івенти”
Привітання журналістів супроводжувалися не тільки листівками, а й світлинами журналістів у процесі роботи.
“З професійним святом, колеги медійники! З Днем журналіста! Невичерпного натхнення вам, сил та стійкості! Дякую, що виконуєте свою роботу та інформуєте! Бережіть себе!” – написала представниця Національної ради в Чернігівській області Ірина Сенченко та додала в допис роботу журналістів на фронті.
Ще до війни можна пригадати застілля, які влаштовували різні державні та недержавні організації для журналістів. Та нові часи потребують нових, так би мовити, івентів. На зустрічі з нагоди Дня журналіста Тернопільська обласна державна адміністрація запропонувала медійникам особисто долучитися до виготовлення FPV-дрона, який згодом передадуть на фронт в один з підрозділів ЗСУ.
Секретарка Полтавської міської ради, виконувачка обов'язків міського голови Катерина Ямщикова вручила з нагоди Дня журналіста почесні грамоти представникам полтавських редакцій, а журналістський хаб ІМІ “Медіабаза.Полтава” отримав подяку за підтримку медійної спільноти. Подяку від міської влади отримала Надія Кучер, керівниця журналістського хабу ІМІ “Медіабаза.Полтава” та представниця ІМІ в Полтавській області.
Розмови off the record
Крім офіційних привітань Чернігівська обласна військова адміністрація влаштувала й неофіційну частину – говорили off the record.
Як зазначили в пресслужбі Чернігівської ОВА, розмова була про те, що турбує жителів прикордонних громад (евакуація, зв’язок, інформбезпека тощо), відкритість органів влади, наявні виклики загалом.
Зустріч off the record із журналістами провів і голова Дніпропетровської облради Сергій Лукашук.
“Зустрівся з нашими журналістами off the record. За кавою поговорили на теми, які сьогодні хвилюють усіх – не лише журналістську спільноту, а й мешканців нашого регіону. Про стан енергосистеми, війну, про те, що буде з нашими громадами, які сьогодні під щоденним ворожим вогнем. Чесно, відкрито, без ілюзій. Зараз наша країна переживає дуже важкі часи. Це треба розуміти і бути готовими до викликів воєнного часу”, – написав Лукашук.
А міський голова Дніпра Борис Філатов, вітаючи журналістів з професійним святом, наголосив, що багато років тому був “досить-таки непоганим журналістом, який мав шалені телевізійні рейтинги і чия робота тоді заклала підвалини українського investigative journalism”. “І хоча це лишилося в минулому, але стандарти якісної роботи відтоді не змінювалися. Обʼєктивна та виважена подача фактів – це те, що відрізняє професійну журналістику від медіасміття. Тож до колег у цей день є незмінне побажання. Обирати достовірність, а не ганятися за клікбейтами. Бути справедливим та розважливими, облишивши маніпулювання інформацією. Робити це з поваги до себе, професії і до людей, які споживають ваш контент”, – додав Борис Філатов.
Валентина Троян, медіаекспертка ІМІ
Help us be even more cool!