Гаряча лінія ІМІ: найчастіші запитання про роботу ЗМІ в умовах воєнного стану та доступ
У 2022 році юристи ІМІ продовжили надавати правові консультації журналістам та медіа. Минулого року суттєво зросла кількість консультацій щодо роботи в умовах воєнного стану. Це пов’язане з повномасштабним вторгненням Росії в Україну.
Цікаво, що запит на такі консультації почав спадати з осені. Юристи ІМІ припускають, що медійники вже призвичаїлися до роботи в умовах воєнного стану.
Найбільше запитів щодо консультацій стосувалися доступу до інформації, який дійсно був в Україні проблемним протягом 2022 року. Актуальність питань з доступу знизилася в останньому кварталі року.
Багато запитань стосувалися захисту приватності, зокрема персональних даних і конфіденційної інформації; про соціальний захист працівників медіа (страхування, профспілки, відпустки тощо).
Крім того, журналісти запитували щодо свого захисту від претензій цивільно-правового чи кримінально-правового характеру; відповідальності за поширення певного виду інформації чи за певні дії.
Юристи ІМІ надавали також консультації щодо роботи юридичних осіб та різних питань реєстрації медіа, діяльності або реєстрації журналістів як фізичних осіб – підприємців, про авторське право та суміжні права. Також консультували щодо прав іноземних журналістів в Україні, надавали роз'яснення щодо медійних норм мовного законодавства тощо.
Нагадаємо, в ІМІ працює правова гаряча лінія за телефоном (050) 447-70-63. Запитання можна також надіслати на електронну пошту ІМІ [email protected].
У 2021 році більшість питань на гарячу лінію ІМІ стосувалася карантинних обмежень, які суттєво вплинули на роботу журналістів.
Help us be even more cool!