ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Барометр за липень 2009 року

05.08.2009, 01:37
Після чотирьох років пошуків затримано Олексія Пукача, головного обвинуваченого у справі Гонгадзе. У вересні 2000 року, на момент зникненя Георгія Гонгадзе, генерал-лейтенант Пукач очолював Головне управління кримінального розшуку Департаменту зовнішнього спостереження МВС. Троє його колишніх підлеглих - полковники міліції Валерій Костенко, Микола Протасов та майор Олександр Попович на даний момент відбувають покарання у в’язниці як виконавці вбивства Гонгадзе. Пукач також є ключовим свідком у справі; очікується, що він може назвати імена замовників замаху на журналіста. Наразі екс-генерал вже показав місце, де була похована голова вбитого журналіста. Проводиться порівняльна еспертиза, яка дасть можливість зі стовідсотковою впевненістю встановити чи знайдені під Таращею рештки є тілом Георгія Гонгадзе. 

Нові елементи по справах загиблих журналістів -14

22.07.2009 Колишнього начальника головного управління кримінального розшуку департаменту зовнішнього спостереження МВС України, генерал-лейтенанта Олексія Пукача знайшли на Житомирщині.

Затримання Олексія Пукача прискорить розслідування справи про вбивство журналіста Гонгадзе, - вважає депутат та екс-генпрокурор Святослав Піскун.

Колишній начальник Головного управління кримінального розшуку департаменту зовнішнього спостереження МВС України О.Пукач є досить “важливим елементом у цій справі”.

За його словами, “зупинити розслідування цієї справи неможливо”. При цьому він зауважив, що у зв’язку із затриманням О.Пукача “справа набере нових обертів”.

На запитання, наскільки затримання О.Пукача може вплинути на хід президентської кампанії і наскільки у цій справі буде задіяний політичний фактор, С.Піскун відповів: “Усе буде залежати від того, що знає О.Пукач іі які свідчення він буде давати”.

Говорячи про гарантування безпеки О.Пукача, С.Піскун зазначив, що “в нас бувають ситуації, коли може бути серцевий напад”, але підкреслив, що тут важлива роль слідчо-оперативної групи і Генеральної прокуратури України.

23.07.2009 Дружина журналіста Георгія Гонгадзе Мирослава не очікує швидких зрушень у справі вбивства її чоловіка після затримання одного з підозрюваних у його скоєнні - колишнього начальника кримінальної розвідки Міністерства внутрішніх справ Олексія Пукача.

"Я не думаю, що зрушення відбудуться так швидко", - сказала вона.

"Звичайно, затримання і арешт генерала Пукача – це принципово важливий крок у цьому розслідуванні. Він, судячи з доказів, матеріалів справи і свідчень міліціонерів, які вже зараз відбувають покарання, безпосередньо брав участь у вбивстві і безпосередньо душив Георгія за допомогою цих міліціонерів... Тобто, він безпосередній убивця", - зазначила Мирослава Гонгадзе.

"Але, знову ж таки: він є виконавцем цього вбивства. Поки що питання замовника залишається відкритим. Якщо генерал Пукач назве замовників, тоді буде дуже важливим не просто назвати ці імена, а зібрати всю доказову базу, яка б могла допомогти і дати шлях для висунення обвинувачення замовникам цього вбивства", - наголосила вона.

Мирослава Гонгадзе зазначила, що за наявною інформацією, Пукач "визнав себе винним і дає свідчення, і каже, що замовники вбивства живі (можливо, не всі)".

"І тому я сподіваюся, що все залежить від професійності Генеральної прокуратури. Я вважаю, що дуже важливо, щоб слідча група Генеральної прокуратури була підсилена; дуже принципово, щоб до неї були залучені ті люди, які до цього розслідували цю справу (які були тими, хто передав матеріали до суду щодо трьох міліціонерів, тому що вони володіють великою кількістю інформації у

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!