ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр за березень 2007 року

14.08.2007, 06:25

ЗАГИБЛІ ТА ЗНИКЛІ ЖУРНАЛІСТИ

 Нові елементи про загиблих та зниклих журналістів

Справа Гонгадзе

05-03-2007

Через місяць у Києві на місці, де буде побудовано пам’ятник журналісту Георгію Гонгадзе та іншим загиблим журналістам, планується відкрити пам’ятний знак. Про це говориться в розпорядженні, яке підписане Київським міським головою Леонідом Черновецьким 26 лютого. Відповідно до прийнятого рішення, пам’ятний знак буде встановлено на земельній ділянці за адресою: квартал по вул. Червоноармійська, 115-121 (біля музею Марії Заньковецької) у Печерському районі Києва, у вигляді гранітного каменю з написом: "На цьому місці буде побудовано пам’ятник журналісту Георгію Гонгадзе і журналістам, які загинули при нез’ясованих обставинах".
Замовником проектування і виконання робіт з виготовлення і спорудження пам’ятного знака визначено Головне управління охорони культурної спадщини КМДА. Впорядкування території, яка прилягає до пам’ятного знака, покладено на Печерську районну держадміністрацію. Фінансування робіт буде здійснюватися в межах асигнувань, які передбачені ДУ охорони культурної спадщини на визначену мету в бюджеті міста Києва на 2007 рік.

12-03-2007 Потебенько має бути не нагородженим, а покараним – заявила Мирослава Гонгадзе. Вона каже, що Михайло Потебенько є одним з тих, хто винен у смерті Георгія Гонгадзе.  «Нагороду Президентом Потебенька за «внесок у розвиток правової держави» я сприйняла як відвертий ляпас в обличчя» - заявила в інтерв»ю Інституту масової інформації Мирослава Гонгадзе.
Вона каже, що Михайло Потебенько є одним з тих, хто винен у смерті Георгія Гонгадзе. Адже саме до Михайла Потебенька Георгій звертався з офіційним листом щодо стеження за ним. «Тоді Генеральна Прокуратура практично проігнорувала цю заяву, що у результаті, як показало розслідування та судовий процес над причетними до вбивства, привело до смерті Георгія» - зазначає вдова журналіста.
Більше того, Мирослава Гонгадзе наполягає на розслідуванні щодо ролі генпрокурорів Михайла Потебенька та Геннадія Васильєва у фальсифікації справи Гонгадзе, першим кроком чого має бути порушення проти них кримінальної справи.
«Своїм рішенням нагородити Михайла Потебенька президент Віктор Ющенко я вважаю амністував можливих злочинців. Для мене нагорода Михайлу Потебеньку від Президента Ющенка - це знак схвалення та заохочення подібної злочинної діяльності у майбутньому» каже вона.
Мирослава Гонгадзе вважає, що Президент повинен відкликати нагороду Потебенька: «Я вважаю, що закривати очі на подібні рішення Президента чи інших посадовців, або навіть пробачати такі дії, означає просто не поважати себе».
Нагадаємо, що 17 лютого Президент Ющенко нагородив Михайла Потебенька орденом Ярослава Мудрого ІІІ ступеня «за внесок у розвиток правової держави».

26-03-2007

Генерал-майор міліції Костянтин Бриль вважає, що екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка убили через те, що він розкрив "справу Гонгадзе"."Думаю, він вичислив, хто за цим стоїть. Більше того, він знав правду про смерть журналіста в особах, у діях, аж до дати і хвилин. Тому його й убили", - заявив він в інтерв'ю "Комсомольській правді в Україні".
При цьому Бриль зазначив, що Кравченко про це не розповідав навіть найближчим. "Усі, хто з ним були близько знайомі, знають - він завжди усе тримав у собі. Але не тому, що не довіряв родині й друзям. А тому, що боявся за нас", - відзначив генерал-майор.
При цьому Бриль підтвердив, що в день смерті Кравченко збирався йти в Генпрокуратуру як фігурант у справі про убивство головного редактора інтернет-видання "Українська правда" Георгія Гонгадзе.
Генерал-майор переконаний, що смерть Кравченка не була самогубством.
Мотивуючи свою точку зору, він підкреслив, що Кравченко неодноразово говорив близьким, що "не має ніякого стосунку до зникнення і смерті Гонгадзе".
Крім того, за словами Бриля, у Кравченка незадовго до того народився онук і він збирався відвідати його перед візитом у ГПУ.
"Якби Юрій Федорович збирався звести рахунки з життям, то певно зробив би це раніше!", - підкреслив Бриль.
Генерал-майор також наг

Liked the article?
Help us be even more cool!