ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Медійники Бердичева скаржаться на труднощі у висвітленні роботи міської ради

28.05.2021, 10:00
Оксана Трокоз

Публічні заходи не анонсуються для широкого кола медійників, а потрапити до міської ради можна лише за попередньою домовленістю про коментар – на такі проблеми в травні скаржилися бердичівські медійники.

Щоб роз’яснити це проблемне питання, кореспонденти інтернет-видання Times.zt прийшли на пресконференцію першого заступника голови Бердичівської громади Артема Азізова, про яку дізналися від колег-журналістів. Пресконференція була присвячена темі підвищення в Бердичеві ставки єдиного податку.

"Нам не повідомляється ні про які засідання, які відбуваються в міськвиконкомі, зокрема і про це. Повідомили всіх, крім нас. Нам два рази не повідомляли, коли зустрічалися підприємці-перевізники з міським головою, коли посли приїжджають, коли відбувається зустріч із громадськими діячами якимись, і про сьогоднішню пресконференцію. Я можу з упевненістю сказати, що всіх було повідомлено, крім нас", – висловив своє обурення Віталій Сінєльніков.

Зі свого боку Артем Азізов відповів, що вважає журналістів непрофесійними й необ'єктивними.

"А я це навіть не заперечую. Тому що я не вважаю, що ви об’єктивно висвітлюєте інформацію і професійно підходите до виконання своїх журналістських обов’язків", – відповів Азізов і звинуватив кореспондентів у маніпулюванні фактами.

Під час суперечки з’ясувалося, що непрофесійними журналістів Times.zt Азізов вважає через сюжет про земельні проблеми в Бердичівській ОТГ, який журналісти подали, не дочекавшись коментаря посадовця. Своєю чергою кореспонденти це пояснили тим, що занадто довго намагались отримати коментар і змушені були опублікувати сюжет, доки він не втратив своєї актуальності.

Журналістів Times.zt підтримали інші медійники, які були присутні на пресконференції, дорікнувши заступнику голови громади, що вони не мають змоги безперешкодно потрапляти в приміщення міської ради, оскільки охорона їх не пропускає далі першого поверху без дзвінка посадовцю, до якого прямує журналіст.

Артем Азізов сказав, що такі дії були пов’язані з карантином, але журналісти наводили приклади, що й після того, як Житомирська область перейшла з "червоної" в "жовту" карантинну зону, у них виникали проблеми з допуском. Навіть на пресконферецію Азізова вони потрапили з перепонами.

"Охоронець сказав, що йому була дана вказівка нікого не впускати без дозволу і його ніхто не попередив, що ми маємо прийти. Невже ми не можемо просто так зайти?" – обурилася представниця радіостанції "Лайф ФМ" Людмила Острожинська.

"Я не розумію, чому сьогодні виникла така проблема. Питання стояло на охороні в карантинний період. З журналістами питання не стояло. Можливо, він не зрозумів вказівок. Я можу запевнити вас, що проблем доступу журналістів до Бердичівської міської ради нема і не буде. Це виключно якесь непорозуміння", – підсумував Азізов.

Юристи ІМІ неодноразово давали роз'яснення про те, що журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб'єктів владних повноважень, а посилання на карантин як на законну підставу обмеження доступу журналістів є недійсним. Утім, випадки, коли посадовці відгороджуються від представників ЗМІ, посилаючись на карантинні обмеження, є непоодинокими.

З моменту, коли перший заступник голови Бердичівської громади запевнив представники ЗМІ, що надалі проблем з допуском не виникатиме, минуло три тижні, втім покращення журналісти не відчули.

"Жодної пресслужби нема. Вхід на верхні поверхи з посадовцями зачинено. Перед тим як узяти коментар, треба брати погодження в радника. Взагалі ні про що не повідомляють. Я, як журналіст, подавав звернення з проханням повідомляти мене про події, але у відповіді мене відправили на сайт. А там комісій нема взагалі, а події через одну", – розповів редактор інтернет-видання "Бердичів СІТІ" Олексій Побережний.

Ми продовжимо стежити за цією проблемою, водночас нагадаємо, що в ІМІ працює правова гаряча лінія, на якій надають консультації досвідчені медіаюристи Роман Головенко й Алі Сафаров за телефоном 050-44-77-063. Запитання можна також надіслати на електронну пошту ІМІ [email protected].

Оксана Трокоз, регіональна представниця Інституту масової інформації в Житомирській області

Матеріал підготовлено в межах проєкту "Мережа медіаспостерігачів", який виконує ІМІ за підтримки Freedom House.

Liked the article?
Help us be even more cool!