ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Україна: на Донеччині та в Криму почастішали випадки викрадень журналістів

10.06.2014, 11:23

У період із 31 травня по 6 червня в Україні однакову кількість порушень зафіксовано у категоріях «Фізична агресія» та «Цензура. Доступ до публічної інформації» - по 12 випадків.

 

15 випадків порушень свободи слова сталися на Донеччині.

Озброєні бойовики викрали головного редактора газети «Донбасс» Олександра Брижа та головного редактора газети «Вечерний Донецк» Леоніда Лапу. У Торезі уночі спалили офіс газети «Горняк». Озброєні бойовики у Донецьку захопили видавництво. Через ситуацію на Донбасі журналістка Олена Поволяєва виїхала з Донецька разом з чоловіком і двомісячною дитиною до Москви.

У Донецьку кабельний оператор ТОВ «ТРК Міське Будівництво» за наказом самопроголошеної Донецької народної республіки був змушений відключити «5 канал», «УТ-1», «Рада» і «Донбас». У Макіївці Донецької області представники самопроголошеної Донецької народної республіки відключили «5 канал», «Перший національний», телеканали «Рада» і «Донбас». Газети «Донбасс» і «Вечерний Донецк» закрилися через вимогу бойовиків змінити редакційну політику. Газета «Донецкие новости» тимчасово призупинила випуск через напружену ситуацію на Донбасі.

За фактом викрадення двох головних редакторів місцевих газет у Донецьку розпочато досудове розслідування за Ч. 2 Ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини).

3 випадки порушення прав журналістів зафіксовано у Луганській області.

Через тиск представників штабу Армії Південно-Схід журналістка інтернет-видання «Сегодня в Северодонецке» вимушена була переїхати з Сєверодонецька до Києва.

Під тиском так званого штабу Армії Південно-Схід сталися проблеми з інтернет-ресурсами «Сєвєродонецькі форуми» та «Сєвєродонецьк онлайн», які кілька днів не працювали.

У Сімферополі бійці «самооборони» затримали двох співробітників інтернет-видання «Центр журналістських розслідувань» – редактора і журналіста Сергія Мокрушина і режисера Владлена Мельникова.

Спроби юридичного тиску на головного редактора кримськотатарської газети «Авдет» Шевкета Кайбуллаєва викликали в прокуратуру Сімферополя.

На одного із засновників порталу «События Крыма» Руслана Югоша кримська поліція тисне через його матір, викликаючи її на допити.

У Миколаєві проросійсько налаштовані мітингувальники хапали руками фотокамери журналістів, забороняючи їх фотографувати, а чоловік у масці погрожував редактору інтернет-видання «НикВести» Олегу Деренюзі фізичною розправою. Двоє чоловіків прямо в будівлі Миколаївської обласної державної адміністрації накинулись на журналіста інтернет-видання «Новости-N» Олександра Влащенка та змусили його видалити з його камери всі фотознімки.

У Сумах журналістці сумської газети «Данкор» Олені Адаменко спалили автомобіль.

У Вінниці від журналістки газети «33-й канал», яка фотографувала ремонтно-реставраційні роботи, один із будівельників у брутальній формі вимагав залишити місце зйомки.

Дніпропетровській редакторці порталу «Днепр» Марині Давидовій погрожують у мережі Інтернет.

Для отримання додаткової інформації відвідайте www.imi.org.ua і www.freedomhouse.org/ukraine-media-watch.

Даний звіт підготовлено в рамках проекту «Мережа медіа-спостерігачів», який виконує ІМІ за підтримки Freedom House та МЗС Норвегії.

 

Liked the article?
Help us be even more cool!