607 злочинів скоїла РФ проти медіа та журналістів за два роки й п'ять місяців повномасштабної війни
За два роки й п'ять місяців з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 607 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.
Такими є дані Моніторингу російських злочинів проти журналістів та медіа, що здійснює Інститут масової інформації.
За червень – липень 2024 року ІМІ зафіксував п’ять злочинів проти медіа та журналістів, які вчинила Росія: викрадення та поранення журналістів, трансляція російської пропаганди на окупованій території України та юридичний тиск.
Станом на 24 липня, за даними ІМІ, в Україні загинули 82 медійники, 10 з них – під час виконання професійної діяльності.
Росіяни вдруге викрали журналістку Жанну Кисельову в тимчасово окупованій Каховці (Херсонська область). Її викрали 27 червня з власної квартири, місце перебування журналістки нині невідоме. Вперше російські військові викрали Жанну Кисельову у вересні 2022 року і майже місяць тримали її “на підвалі”. Після звільнення вона продовжила жити в окупованому місті.
Двоє харківських фотографів отримали поранення під час обстрілу російської артилерії 19 липня в районі Торецького на Донеччині. Ольга Ковальова отримала осколкове поранення підпахвової, надключичної, надгрудної ділянок та руки, перелом грудної клітки. Вона була госпіталізована. Владислав Краснощок отримав контузію. Того дня фотографи працювали з артилеристами Збройних сил України.
У Росії суд заочно засудив власника видання “Гордон” Дмитра Гордона до 14 років ув'язнення. Другий Західний окружний військовий суд у Москві визнав Гордона винним у справі про: заклики до розв'язання агресивної війни; підбурювання до ненависті із загрозою застосування насильства; публічні заклики до виправдання тероризму; поширення “фейків” про російську армію з мотивів політичної ненависті.
Справу проти Гордона порушили через його відеозвернення, опубліковане в березні 2022 року, “Валіть Путіна та Лукашенка – Україна вже перемогла!”. У ньому він звернувся до росіян та білорусів, де сказав про “масштабну війну”, розпочату РФ проти України, обстріли українських міст. Він зазначив, що Україна виграла, весь світ об’єднався заради допомоги Україні, запровадив санкції, що росіян “відрізали від усього цивілізованого світу”. Гордон закликав росіян виходити на вулиці своїх міст і казати: “Ні війні!” та “Ні Путіну!”.
Також, за версією звинувачення, Гордон “закликав США розпочати агресивну війну проти Росії із застосуванням ядерної зброї”.
В окупованому Мелітополі Запорізької області почало мовлення пропагандистське релігійне радіо від Російської православної церкви “православне радіо “Вєра”. Пропагандисти стверджують, що радіостанція “покликана об'єднувати вірян, допомагаючи знайти в житті найголовніше – віру, надію та любов”.
Детальніше – тут.
Інститут масової інформації (ІМІ) – медійна громадська організація, яка працює з 1996 року. ІМІ відстоює права журналістів, аналізує медіасферу та висвітлює пов’язані з медіа події, протидіє пропаганді та дезінформації, забезпечує медіа засобами захисту для відряджень до зони бойових дій під час російсько-української війни починаючи з 2014 року.
ІМІ робить єдиний в Україні моніторинг свободи слова та список якісних і відповідальних онлайн-медіа, документує медійні злочини Росії у війні проти України. ІМІ має представників у 20 регіонах України та мережу хабів “Медіабаза” для безперебійної підтримки журналістів. Серед партнерів ІМІ – “Репортери без кордонів” та Freedom House, організація входить до мережі Міжнародної організації із захисту свободи слова (IFEX).
Help us be even more cool!