ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

1 листопада - пресконференція за участю ІМІ про дезінформацію та геноцидну риторику Росії

24.10.2023, 16:20

1 листопада о 12:00 в Укрінформі відбудеться пресконференція “Дезінформація та геноцидна риторика: як Росія воює з українцями у медіапросторі?”, повідомляє Укрінформ.

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ, Коаліція “Україна. П’ята ранку” у рамках співпраці з Міністерством закордонних справ Нідерландів.

Спікери: 

  • Оксана Романюк - директорка Інституту масової інформації; 
  • Володимир Зеленчук - юрист Інституту масової інформації; 
  • Ольга Вдовенко - юристка Платформи прав людини; 
  • Лідія Чорна - соціальна психологиня Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, членкиня Національної психологічної асоціації.

Питання до обговорення:

  • Як в Україні збирають дані у медіапросторі та які російські наративи мають шанс стати доказовою базою для Гааги?
  • Які ключові повідомлення просуває Росія?
  • У які суспільні розломи цілиться ворог, чи йому це вдається?
  • Як можна розвивати стійкість та що кожен з нас може для цього зробити?
  • Чому це  важливо?

Представники ІМІ поділяться дослідженнями медіапростору і тим, які тенденції щодо інтенсивності та тематики токсичних повідомлень вони фіксують.

Після повномасштабного вторгнення українські медіаексперти фіксують зростання обсягів фейкових повідомлень та дезінформації, що циркулюють у соцмережах. В той самий час російські телеканали конструюють нову реальність з демонізацією українців та відвертими закликами до знищення. 

Дослідники з Платформи прав людини у 2023 році фіксують зростання обсягів дезінформації в інтернеті удвічі. Російські пропагандисти не обмежуються простором України та Росії, а й провадять інформаційні атаки по світу, щоб підірвати довіру союзників до українців.

Додаткова інформація: Олена Задорожна, +38 097 9155445, [email protected].

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу та ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform, а також на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform.

Як повідомляв ІМІ, Інститут масової інформації після початку повномасштабної війни Росії проти України почав досліджувати геноцидну риторику російської пропаганди щодо України та українців.

ІМІ вже передав кілька кейсів до Міжнародного кримінального суду (МКС), зокрема щодо випадків обстрілу телевеж та вбивства фоторепортера Максима Левіна – одного з восьми українських журналістів, які загинули під час виконання професійних обов’язків. 

З жовтня 2022 року ІМІ розпочав серію публікацій про інформаційні злочини російських пропагандистів задля збору інформації, яка допоможе притягнути їх до відповідальності. Перший матеріал циклу присвячено очільниці російської державної телекомпанії RT Маргариті Симоньян, яка добре відома своїми закликами до анексії українських територій та підбурюваннями до збройної агресії проти українців. Інше дослідження ІМІ “Ядерний удар по Вінниці та ГУЛАГ для запорізьких учителів. Геноцидна риторика російської пропаганди” – можна ознайомитися тут.

5 жовтня 2022 року правозахисні та медійні організації домовилися про співпрацю з Офісом генерального прокурора щодо розслідувань воєнних злочинів Росії проти медіа та журналістів в Україні.

Як показало дослідження ІМІ, кремлівська пропаганда дедалі частіше намагається легітимізувати знищення цивільних українців та удари по об’єктах інфраструктури українських міст. У такий спосіб Росія вкотре намагається виставити винною у війні Україну. Зокрема, такі екстремістські заяви активно поширювали Володимир Соловйов і Антон Красовський. Відповідно до третьої статті Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, такі заклики підпадають під визначення “прямого та публічного підбурювання до вчинення геноциду”, що, як ідеться в правовому аналізі американського Інституту стратегії та політики New Lines, вважається окремим злочином незалежно від того, чи призвели заклики до геноциду.

Liked the article?
Help us be even more cool!