ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

За позовом Р.Ахметова до «Оглядача», якщо рішення буде, проти визнання в Україні, будуть заперечення

05.04.2007, 02:05
На минулому тижні, прес-служба Партії Регіонів поширила інформацію про те, що представниками Рината Ахметова до суду в м. Лондоні подано позов про захист честі, гідності й ділової репутації до редакції Інтернет-видання «Оглядач» та до головного редактора – Ярослава Білика, шеф-редактора Олега Медведєва та журналіста Тетяни Чорновіл. Як повідомив ІМІ головний редактор Ярослав Білик, журналісти поки що не отримували ніяких документів з самої судової установи, тому зараз не можна конкретного говорити, до якого саме суду в Лондоні подано позов та як конкретно сформульована позовна заява. До видання надійшов лише лист від юридичної компанії, яка представляє інтереси Р.Ахметова, в якому зокрема йдеться про те, що після прочитання спірних матеріалів можна зробити висновок, що найбагатша людина України нажила початковий капітал нечесним шляхом.


П’ять спірних матеріалів були опубліковані на сайті протягом січня - початку лютого і базувалися на розповідях людей, які доволі добре знали Рината Ахметова. Зокрема вони демонстрували журналісту «Оглядача» відповідні фотографії, розповідали подробиці, які свідчать про їх хорошу обізнаність про молоді роки пана Ахметова.


Ситуацію, яка склалася прокоментував юрист Інституту Масової Інформації Роман Головенко:

Згідно з розділом VІІІ Цивільного процесуального кодексу України «рішення іноземного суду визнається та виконується в Україні, якщо його визнання та виконання передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності за домовленістю ad hoc з іноземною державою, рішення суду якої має виконуватися в Україні». Це означає, що для виконання рішення іноземного суду має бути або окрема міждержавна домовленість стосовно виконання саме цього, конкретного рішення, або міжнародний договір між Україною та Великобританією, який би передбачав виконання рішень британських судів у цивільних справах в Україні. Наскільки мені відомо, на даний момент такого договору немає.

Крім того, дозвіл на виконання рішення іноземного суду в Україні має дати український суд, і в процесі розгляду цим нашим судом клопотання про визнання й виконання рішення іноземного суду в Україні у задоволенні клопотання може бути відмовлено, зокрема з тих мотивів, що рішення ухвалене у справі, розгляд якої належить виключно до компетенції суду або іншого уповноваженого відповідно до закону органу України. Ринат Ахметов – громадянин України, журналісти, які нібито є відповідачами по справі – також, тому спір між ними – підсудність українських судів. Очевидно, при зверненні до українського суду про визнання й виконання рішення лондонського суду за позовом Р.Ахметова до «Оглядача», якщо таке рішення буде, проти визнання такого рішення в Україні будуть висунуті заперечення, і доволі серйозні.

Взагалі, подання такого позову виглядає доволі дивним: за загальним правилом позов подається за місцем проживання чи за місцезнаходженням відповідача. Таке правило діє для зручності відповідача, щоб не змушувати його їздити в інше місто на судовий розгляд, здійснювати відповідні витрати, адже позов може бути визнано безпідставним, але відповідач понесе витрати на транспорт, проживання в іншому місті. Прийняття позовної заяви від громадянина України як позивача до громадянина України як відповідача лондонським судом було б логічним, якщо хтось із цих громадян постійно проживає у Великобританії, або якщо відповідач принаймні володіє майном в цій країні, чи позивачеві була завдана шкода на території Об’єднаного королівства.

ІМІ

Liked the article?
Help us be even more cool!