ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Юридична підтримка журналістів та ЗМІ

10.12.2011, 15:00
Інститут масової інформації надає безкоштовну правову допомогу:
 

• журналістам, які зіткнулися з цензурою та тиском в редакціях, консультувати та захищати їхні професійні й трудові права у випадку судових спорів.

• ЗМІ та журналістам у випадках перешкоджання їхній законній професійній діяльності.

• ЗМІ та журналістам в разі незаконних відмов та інших питань щодо доступу до публічної інформації.

Правову допомогу надають кваліфіковані медіа юристи та адвокати Інституту масової інформації. Юристи ІМІ мають значний досвід правових консультацій журналістів та ЗМІ, представництва їхніх інтересів у судах, а також супроводження кримінальних справ за участю журналістів.

Журналісти та ЗМІ можуть звернутися по правову допомогу:
за телефоном: (044) 566-1534, 566-30-85, 566-15-34,
або електронною поштою: [email protected]
  

ІМІ заявляє про продовження постійного моніторингу ситуації з порушенням прав журналістів з метою збору інформації (як публічної, так і з середини редакцій) про всі факти цензури, політичного та економічного тиску в українських медіа та постійне інформування про них української громадськості та іноземних партнерів ІМІ з міжнародної правозахисної мережі IFEX.

ІМІ нагадує:

Професійні права журналістів гарантуються Конституцією України та українським законодавством, зокрема статтями 9, 10 Закону України «Про інформацію», статтею 26 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», статтею 56 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Умисне створення в будь-якій формі перепон в реалізації прав журналіста вважається перешкоджанням його законній професійній діяльності, за яке винні особи можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності (стаття 171 Кримінального Кодексу України).

 

 

Юристи ГО "ІМІ":

Роман Головенко, народився 1983 р. у Київській області. З 2005 р. працює в ІМІ.

Магістр права (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2007)

Вів наступні судові справи в сфері медіа:

- «С.Плужнікова проти О.Притули та ПП “Українська правда”» (про спростування інформації, спільно з Т.Шмарьовою) – виграно в апеляційній інстанції;
- «І.Бірюкова проти КП «Редакція газети КМР “Хрещатик”» - виграно, стягнуто заборгованість по зарплаті через виконавчу службу;
- «Н.Катериненко проти ТзОВ “Телеканал - 100”» - виграно, стягнуто заборгованість по зарплаті через виконавчу службу;
- «Л.Добровольська, О.Терещенко, А.Безулік проти ТзОВ “Студія 1+1”» (представляв КНМП, 3-ю особу на стороні позивачів, Н.Петрова - позивачів) – укладено мирову угоду;
- «ГО «Українська правда» проти Президента України» (адмінпозов) – до початку розгляду справи по суті Президент оприлюднив на сайті інформацію, надання якої вимагалося в позові.

Співавтор текстів законів України «Про доступ до публічної інформації» та «Про інформацію» (нова редакція).

Консультував осередок профспілки «Медафронт» на каналі 1+1, наразі надає консультації Комітету ВР з питань свободи слова та інформації в питаннях тлумачення ЗУ «Про доступ до публічної інформації» та «Про інформацію». Співавтор наукового коментаря до ЗУ «Про доступ до публічної інформації» (друк планується до кінця літа).

 

Дмитро Чоповський, народився 1985 року. В ІМІ працює з лютого 2010 року.

Юридичною практикою Дмитро займається з 2003 року. Працював юрисконсультом у декількох українських підприємствах.

У 2005-2006 роках Дмитро працював у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики за програмою  "Помічник Голови комітету Верховної Ради України", займаючись законопроектною роботою.

Склав кваліфікаційний іспит і отримав свідоцтво адвоката в 2007 році, після чого займається також адвокатською практикою.

В 2007-2008 року Дмитро займав посаду провідного юриста Національної телекомпанії України.

В 2008-2009 роках - юрист Української асоціації видавців періодичної преси.

Дмитро Чоповський має різноманітний досвід роботи у сфері медіа-права. Дмитро спеціалізується також в таких областях права як медіа-право, право інтелектуальної власності, комерційне право, кримінальне право. Як адвокат, має значний досвід представництва інтересів осіб та організацій у судах загальної юрисдикції, господарських та адміністративних судах.

Також має практику проведення семінарів і тренінгів з різних аспектів правової діяльності для юристів та журналістів.

 

 

Інститут масової інформації

 

Теги: захист журналістів, медіа адвокат, медіа юрист

Liked the article?
Help us be even more cool!