ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Як висвітлювати новини спорту. Рекомендації експертів ІМІ

05.08.2021, 10:00
Фото - Michael Kappeler/dpa/dw
Фото - Michael Kappeler/dpa/dw

Олімпійські ігри-2020 в Токіо вплинули на збільшення новин на спортивну тематику в українських медіа. Експерти Інституту масової інформації, які на постійній основі проводять моніторинги медіа, підготувати рекомендації, як писати про спорт з дотриманням професійних журналістських стандартів і етики.

1. У спортивних новинах, як і в новинах на всі інші теми, обов'язково має бути вказане джерело інформації. 

2. Професійний стандарт точності має особливе значення при висвітленні спортивних подій. Це означає, що журналісту потрібно орієнтуватися в правильних термінах та правилах спортивної події. Потрібно мати на увазі, що в межах одного виду спорту може існувати декілька різновидів з відмінними правилами.

3. У новинах про спорт варто уникати оціночних суджень і перебільшень на кшталт “фантастична”, “неймовірна”, “разюча”, “шокуюча” перемога тощо.

4. Коли пишете про спортсменів, акцентуйте на їхніх професійних досягненнях, а не на зовнішності чи особистому житті.

5. Не варто сексуалізувати спортсменок чи спортсменів. Також уникайте гендерних стереотипів у спорті, це стосується і фото та відео матеріалів.

6. Залучайте до коментування спортивних подій самих спортсменів. Так ваш матеріал буде цікавіший і точніший. Професійні спортсмени можуть помітити ті аспекти спортивної події, які пройдуть повз увагу звичайного глядача.

7. Перед тим, як писати про певну спортивну подію, проаналізуйте попередні ігри та доповніть свій матеріал бекграундом. Не забувайте про самоосвіту та власну обізнаність.

8. Якщо пишете про спортивну гру чи поєдинок, беріть коментарі безпосередньо в учасників, які брали в ній участь, – спортсменів та тренерів.

9. Якщо берете коментарі у вболівальників, зважайте на їхню обізнаність і ставте лише влучні коментарі.

10. Спортом цікавиться багато людей, а вболівальники з нетерпінням чекають нових повідомлень чи аналізу, тому варто оперативно повідомляти інформацію. Проте це не має впливати на точність, баланс та достовірність інформації.

11. Про спортивні події варто писати об'єктивно та неупереджено. Ваші спортивні вподобання не мають відбиватися на якості матеріалу.

12. Якщо ви пишете матеріал не для спеціалізованого спортивного видання, то подавайте інформацію максимально просто, і не доповнюйте новину складними малозрозумілими термінами.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" у межах проєкту "Мобілізація зусиль для вирішення викликів у медіасфері України". Матеріал відбиває позицію авторів і необов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду "Відродження".

Liked the article?
Help us be even more cool!