Термозима. Добираємо термобілизну для роботи журналіста і зимування вдома
Зима буде темною і холодною – це не залякування, а тільки інструкція до дії. Ми вже розповідали, як підготуватися до зимування в таких умовах. Правильно дібраний одяг – це 50% тепла, а правильно дібрана термобілизна – це майже успіх. Тому розбираємося, яка термобілизна потрібна для дому та для роботи “в полі”.
? Що таке термобілизна?
- Насамперед це БІЛИЗНА. Термобілизну скроєно в такий спосіб, щоб вона максимально облягала тіло, але не сковувала рухів. Пласкі шви зроблено для того, щоб не натирати під час носіння.
- Термобілизна фактично не гріє, а працює, щоб відводити вологу від тіла. Адже через вологість відбувається втрата тепла організмом.
- Як це працює. Рухаючись, ви пітнієте, піт залишається на шкірі, закупорюючи пори, і порушує тепловий баланс організму. Вогкий одяг стає важким, прилипає до тіла, сковує рухи та охолоджує організм. Термобілизна, своєю чергою, відводить вологу з поверхні тіла, зберігає корисне тепло та вентилює.
- Термобілизну зроблено із синтетичних матеріалів – поліестеру, поліпропілену, поліаміду, полартеку та ін., оскільки саме синтетика відводить вологу і є довговічнішим матеріалом. Додавання вовни, бавовни або інших ниток розширює спектр застосування термобілизни.
? Як правильно вибрати термобілизну?
Є декілька видів термобілизни, і потрібно дібрати комплект саме до тих умов, у яких ви працюватимете, а також перебуватимете вдома. Для цього дайте відповідь на декілька питань:
- У яких умовах я її використовуватиму? (Наприклад, багато рухатимуся чи майже не рухатимуся, а сидітиму вдома, на мені зверху буде бронезахист тощо.)
- За яких температур? (Наприклад, чи часто заходитиму в тепле приміщення і повертатимуся на вулицю, як довго перебуватиму на холоді тощо.)
(!) Дуже важливий момент для термобілизни – це антибактеріальні властивості, тому що в польових умовах не завжди буде можливість помитися, особливо взимку. Є термобілизна з нитками срібла, вони якраз і забезпечують відсутність неприємного запаху.
? Типи термобілизни.
1. Термобілизна з додаванням вовни є найтеплішою. Основна властивість вовни – здатність зберігати тепло. Це відбувається через те, що завдяки вовні і її волокнам вона може зв’язувати багато тепла і зберігати його між волокнами. Вовняна термобілизна легка, м’яка і зручна, не лише відводить вологу, але й зігріває в холодну погоду. Вона підходить для температурного режиму від –5°C до –30°C, залежно від кількості вовни в складі термобілизни. Найкраща вовна – це вовна новозеландських мериносів. Білизна для двох сезонів – пізньої осені та зими.
Функції: білизна зігріває, відводить піт з поверхні шкіри, “дихає”, нейтралізує запах поту.
2. Термобілизна зі складом 100% синтетики. Головна її функція – вологовідвід. Тканини з натуральних волокон вбирають піт у себе. Підходить для температурного режиму від +10°C до –20°C, залежно від інтенсивності вашого руху. Білизна для трьох сезонів – осені, зими й весни.
Функції: білизна відводить піт з поверхні шкіри, що знижує тепловтрати організму і залишає тіло сухим. Безперервно підтримує оптимальну “робочу” температуру тіла, менше пітнієте, почуваєтеся комфортно, і ваша працездатність не падає. Ідивідуальна для роботи в польових умовах під час постійного руху (за умови правильного добору інших шарів).
3. Термобілизна з додаванням ниток Coolmax. Зігрівальний та охолоджувальний ефект одночасно. Завдяки зонам сітки доданих ниток Coolmax білизна краще вентилюється, “дихає”. У разі інтенсивного навантаження починає діяти функція охолодження тіла. Як працює ця система? Тканина виготовляється зі спеціальних волокон. Площа поверхні ниток на 40% більша, ніж одинарних. Завдяки цьому поліпшується капілярний ефект тканини, що веде до прискорення процесу випаровування вологи, а за інтенсивного випаровування сприяє охолоджувальному ефекту. Термобілизна підходить для температурного режиму від +20°C до –20°C. Білизна для трьох сезонів – осені, зими й весни.
Функції: білизна відводить піт з тіла, що знижує тепловтрати організму і залишає тіло сухим. Безперервно підтримується оптимальна температура тіла, у результаті ви менше пітнієте, почуваєтеся комфортно і ваша працездатність не падає.
Додатковий плюс у тому, що ця білизна не тільки зберігає тіло сухим, але й забезпечує контроль мікроклімату. Наприклад, якщо ви рухаєтесь у спекотний день, то завдяки тканині Coolmax ви відчуватимете охолоджувальний ефект. І, навпаки, якщо вам стає холодно, то волокна термобілизни не дозволять вам замерзнути.
? Основні знання про термобілизну
- Термобілизна – це білизна, яка відводить вологу від тіла. Водночас сама білизна не намокає. У ній навіть під час інтенсивних навантажень не спекотно, оскільки вона “дихає”. Спеціальні синтетичні нитки, що входять до складу, не дають їй розтягнутися ні під час прання, ні під час інтенсивного носіння.
- Зазвичай усі шви на термобілизні пласкі, усі бирки та етикетки винесено на зовнішню поверхню.
- Кращий варіант – безшовна білизна, але зважайте, що під цим терміном мається на увазі відсутність тільки бічних швів уздовж тулуба і швів на рукавах. Вона повинна облягати тіло як друга шкіра, водночас ніде не здавлювати й не обмежуючи рухів. Ідеальна для роботи “в полі”.
- Білизна, яка не відповідає розміру, не здатна виконувати свої основні функції. Що щільніше вона прилягає, то краще.
- Термобілизна не вбирає запах поту завдяки антибактеріальному обробленню ниток. Оброблення нейтралізує подразнювальну дію поту на шкіру, в результаті значно знижується ризик виникнення подразнень і алергічних реакцій. Після прання термобілизна швидко сохне, практично не мнеться і не фарбується.
- Приклади торговельних марок, які виготовляють термобілизну: X-Bionic, Craft, Marmot, Accapi, Patagonia, Acteryx, Odlo, Sivera, Icebreaker, The North Face, Trespass, Under Armour, etc.
Help us be even more cool!