Безпека інформації та особистих пристроїв під час перетину кордонів
Журналісти, а особливо фрілансери, часто подорожують і мають із собою мобільні телефони, ноутбуки, зовнішні носії для зберігання інформації, де є особисті й робочі дані.
Потрібно бути особливо уважними та обережними під час перетину кордонів та на контрольно-пропускних пунктах, де ваші пристрої можуть перевірити або вилучити чи навіть конфіскувати та, відповідно, отримати доступ до інформації, що на них зберігається.
Наводимо поради, як убезпечити свої пристрої та мінімізувати ризики перед поїздкою:
- Заведіть собі окремі ноутбук та мобільний телефон, які ви братимете тільки в поїздку. На них не має міститися жодних особистих даних або даних з інших ваших пристроїв. Також важливо робити скидання до заводських налаштувань після кожного відрядження.
- Якщо ви не маєте окремих девайсів для подорожей і подорожуєте з вашим персональним ноутбуком та телефоном, зробіть резервну копію даних з них на зовнішній носій. Тоді так само можна виконати скидання до заводських налаштувань, а після подорожі легко відновити всі дані знову.
- Для того щоб не проносити конфіденційної інформації через кордон, залийте всю інформацію в хмарне сховище. Але зверніть увагу на безпеку інтернет-мережі, якою ви користуватиметеся за цих обставин.
- Увімкніть шифрування всього диска для вашого пристрою. Це стандартна опція на більшості сучасних гаджетів і є досить простою у використанні. Після цього якщо хтось і отримає доступ до вашого пристрою, то не зможе побачити вашу зашифровану інформацію.
- Започаткуйте традицію підтримувати активне резервне копіювання всієї інформації на всіх пристроях.
- Виходьте з усіх облікових записів, перш ніж наближатися до будь-якої зони прикордонного контролю. Очистьте історію браузера у всіх пошукових системах, які ви використовували.
- Переконайтеся, що всі пристрої захищено за допомогою пін-кодів або паролів.
- Налаштуйте пристрої на віддалене стирання. Це дозволить вам видаляти вміст із девайсів пристроїв, якщо його у вас відберуть.
- Перед входом до зони прикордонного контролю повністю вимкніть усі пристрої. Тоді точно шифрування буде ввімкненим.
- Намагайтеся не випускати своїх девайсів з поля зору і уважно стежте за тим, як обладнання проходить через систему безпеки.
- Приберіть свої девайси з поля зору службовців, для того щоб не провокувати на зайві перевірки.
- Якщо ви вважаєте, що вас можуть затримати, віддайте ваші девайси тим, кому довіряєте. Варто подумати про доступ до віддаленого стирання ваших пристроїв для довіреної особи.
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" у межах проєкту "Мобілізація зусиль для вирішення викликів у медіасфері України". Матеріал відбиває позицію авторів і необов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду "Відродження".
Матеріал від Jmama
Help us be even more cool!