9 правил достовірної інформації для виборця. Перевірте себе перед тим, як поширити новину
24.12.2018, 09:45
ПЕРЕВІРТЕ СЕБЕ ПЕРЕД ТИМ, ЯК ПОШИРИТИ ІНФОРМАЦІЮ:
- Автор посту. Чи знаєте ви його/її? Чи він/вона бачили подію на власні очі? Чи він/вона є експертами з теми, про яку йдеться в дописі?
- Дата посту. Чи актуальна дата допису, який почав поширюватися першим?
- Джерела інформації. Чи є джерела в публікації, на яку посилаються в пості? Чи є ці джерела достовірними?
- Бекграунд. Чи не сильно відрізняється риторика посту від попередніх дописів акаунту? Чи не повідомляли раніше про злом цього акаунту?
- Заголовок. Якщо ви хочете перепостити публікацію з іншого ЗМІ, бо вас зачепив заголовок, зайдіть за лінком та прочитайте статтю повністю. Заголовок досить часто може не відповідати змісту статті.
- Соцопитування. Соціологічні рейтинги напередодні виборів містять чимало маніпуляцій, можуть бути замовлені однією з політичних партій. Переконайтеся, що опитування проводила авторитетна соціологічна компанія, що в ньому вказані дати, вибірка, похибка, географія, а в ідеалі – і замовник опитування.
- Емоції. Чи не занадто багато емоцій використовується в пості? Чи не використовуються в ньому стереотипи, мова ворожнечі?
- Авторство фото і відео. Чи достовірними є фото і відео, які використовуються в пості? Чи вказується, хто зробив фотографію, зняв відео?
- Цитати. Чи цитата, яка використовується в пості, є достовірною? Чи співпадає з першоджерелом, чи вказується, звідки цитата була взята?
Liked the article?
Help us be even more cool!
Help us be even more cool!