ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Голова поліції Словаччини погодився піти у відставку через протести після вбивства журналіста

18.04.2018, 11:26
Фото - TASR

Голова поліції Словаччини Тібор Гаспар погодився піти у відставку, якої від нього вимагали десятки тисяч громадян через те, що вбивство журналіста Яна Кучака досі не розслідуване. Про це повідомляє Media Sapiens з посиланням на Reuters.

Прем'єр-міністр Словаччини Петер Пеллегріні заявив, що вважає Тібора Гаспара гарним професіоналом.

“Я бачу, що він став об'єктом масштабного політичного тиску, через це звучать напади на поліцію в цілому. Ми домовились про те, що для того, щоб заспокоїти суспільство та звільнити поліцію від тиску в ЗМІ, він до кінця травня подасть у відставку”, – сказав Пеллегріні, який також обійняв посаду прем'єр-міністра у результаті політичної кризи, що виникла в країні після вбивства журналіста-розслідувача.

Також Пеллегріні додав, що відставка Тібора Гаспара ніяк не вплине на прогрес у розслідуванні вбивства Яна Кучака, бо очільник поліції ним не займався.

Як пише “Європейська правда” з посиланням на словацькі ЗМІ, Гаспар ще вранці 17 квітня не погоджувався піти у відставку. Увечері того ж дня він заявив, що готовий піти, проте назвав таку вимогу політизованою.

“Я вірю, що це буде сприяти тому, що поліцейські сили зможуть функціонувати без нападків і я стверджую, що відбувається політизація”, – сказав Тібор Гаспар.

Президент Словаччини Андрей Кіска заявив, що відставка очільника поліції  – це найменше, що уряд міг би зробити для покращення ситуації, що склалася.

Як повідомляв ІМІ, 26 лютого у Словаччині вбили 27-річного журналіста видання Aktualít Яна Кучака та його дівчину. Їх знайшли застреленими у помешканні в населеному пункті Велка Мача неподалік міста Трнава.

Журналіст розслідував ймовірні зв’язки з італійською організованою злочинністю кількох підприємців-італійців на сході Словаччини.

1 березня словацькі правоохоронці звільнили всіх сімох затриманих італійців, яких підозрювали у причетності до вбивства: протягом 48 годин, на які дозволено затримання, не було виявлено ніяких твердих доказів, заявила поліція.

2 березня тисячі людей вийшли на демонстрації у столиці Братиславі й інших містах країни, вимагаючи рішучих дій у цій справі. У зв’язку з убивством почали лунати заклики не тільки з боку опозиції, а й із боку коаліційних партнерів в уряді Роберта Фіца до відставки кількох його політичних союзників, чільних посадовців, причетних до невдалого наразі розслідування, – в першу чергу міністра внутрішніх справ Роберта Каліняка чи начальника поліції країни Тібора Гаспара.

12 березня міністр внутрішніх справ Словаччини Роберт Каліняк подав у відставку на тлі політичної кризи в країні.

У кінці березня в прокуратурі Словаччини заявили, що вбивство Яна Кучака і його нареченої, найімовірніше, було замовним.

5 квітня у Братиславі (Словаччина) близько 45 тисяч людей вийшли на протест, вимагаючи розслідування вбивств журналіста Яна Кучака та його нареченої Мартіни Кушнірової, а також відставки очільника поліції Тібора Гаспара.

15 квітня понад 30 тисяч словаків вийшли на антиурядовий протест у Братиславі з вимогою розслідування вбивства журналіста Яна Кучака, а також звільнення начальника поліції Тібора Гаспара

16 квітня міністр внутрішніх справ Словаччини Томаш Друкер заявив про свою відставку, пробувши на посаді всього місяць.

Liked the article?
Help us be even more cool!