IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

0

0

0

0

У Словаччині понад 30 тис. людей знову вийшли на протест через вбивство журналіста

Фото – Getty Images/AFP

Понад 30 тисяч словаків 15 квітня вийшли на антиурядовий протест у Братиславі  з вимогою розслідування вбивства журналіста Яна Кучака, а також звільнення начальника поліції Тибора Гаспара, повідомляє DW з посиланням на місцеві ЗМІ.

Майже через два місяці після вбивства журналіста Яна Кучака його співвітчизники вимагали повного розслідування злочину.

Протести відбулися також у місті Гуменне, що на сході Словаччини. Організатори протестів заявили, що відставки очільника уряду Роберта Фіцо та глави МВС Роберта Каліняка, що відбулися в березні, не відновили довіру словаків до влади.  

Як повідомляв ІМІ, 26 лютого у Словаччині вбили 27-річного журналіста видання Aktualít Яна Кучака та його дівчину. Їх знайшли застреленими у помешканні в населеному пункті Велка Мача неподалік міста Трнава.

Журналіст розслідував ймовірні зв’язки з італійською організованою злочинністю кількох підприємців-італійців на сході Словаччини.

1 березня словацькі правоохоронці звільнили всіх сімох затриманих італійців, яких підозрювали у причетності до вбивства: протягом 48 годин, на які дозволено затримання, не було виявлено ніяких твердих доказів, заявила поліція.

2 березня тисячі людей вийшли на демонстрації у столиці Братиславі й інших містах країни, вимагаючи рішучих дій у цій справі. У зв’язку з убивством почали лунати заклики не тільки з боку опозиції, а й із боку коаліційних партнерів в уряді Роберта Фіца до відставки кількох його політичних союзників, чільних посадовців, причетних до невдалого наразі розслідування, – в першу чергу міністра внутрішніх справ Роберта Каліняка чи начальника поліції країни Тібора Гаспара.

12 березня міністр внутрішніх справ Словаччини Роберт Каліняк подав у відставку на тлі політичної кризи в країні.

У кінці березня в прокуратурі Словаччини заявили, що вбивство Яна Кучака і його нареченої, найімовірніше, було замовним.

5 квітня у Братиславі (Словаччина) близько 45 тисяч людей вийшли на протест, вимагаючи розслідування вбивств журналіста Яна Кучака та його нареченої Мартіни Кушнірової, а також відставки очільника поліції Тібора Гаспара.

Ще Новини