ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

ZIK закриває програму журналістських розслідувань "Остання інстанція"

11.08.2017, 10:26
Фото - Фейсбук "Останньої інстанції"

Редактор і ведучий програми журналістських розслідувань “Остання інстанція” Данило Мокрик повідомив, що телеканал ZIK закриває з вересня його проект. Він пов’язує таке рішення каналу із небажанням його команди готувати замовні матеріали. Водночас на каналі заявляють, що закриття проекту відбувається через низькі рейтинги і у зв’язку із переформатуванням, повідомляє “Детектор медіа”.

“Нас закривають. Нас - це проект Остання Інстанція - ZIK. Як це сталося? А дуже паскудно сталося. Думаю, згодом телеканал ZIK випустить прес-реліз, в якому буде сказано щось про те, що проект себе не виправдав, що мав надто низькі рейтинги, що ZIK потребує більш глобальних розслідувань і бла-бла-бла. На нараді нам сьогодні повідомили, що на переформатування просто не дають грошей. Це в прес-релізі навряд чи буде. Але я просто хочу розповісти вам зараз історію змін. Висновки зробите самі”, - написав Данило Мокрик на своїй сторінці у Facebook.

Він нагадав, що з каналу ZIK звільнилися генеральний продюсер Гайгисиз Гейдієв і керівниця Департаменту журналістських розслідувань Дарина Шевченко, яка запускала проект “Остання інстанція” в ефірі каналу у березні поточного року.

“І тут же керівником нашого Департаменту розслідувань призначили Oльгу Мовчан. Ми здогадувались, куди вітер дує. За весь час свого існування “Остання інстанція” була абсолютно незалежним проектом без будь-якого зовнішнього впливу. Очевидно, прийшов час перетворити його на проект “побажань” інвестора і керівництва…Одразу після повернення нашої команди з відпустки новий керівник департаменту Ольга Мовчан провела нараду, на якій повідомила: проект соціальних розслідувань телеканалу не потрібен. Це, мовляв, мєлочі. А треба проект “яскравих і жестякових” (це - цитата) розслідувань”, - стверджує Данило Мокрик.

За його словами, Ольга Мовчан начебто передала журналістам побажання від генерального директора Ігоря Туркевича зробити матеріал про братів Дубневичів і корпорацію “КРТ”.

“На що я відповів, що ми не можемо взяти в “Останню інстанцію” цю тему. Який матеріал на цю тему врешті випустили на телеканалі - можете глянути тут. Думаю, це не потребує жодних коментарів”, - написав Мокрик.

Також він стверджує, що заявляв Мовчан, що не має “бажання робити замовні і “персональні” розслідування загалом, вона пояснювала, що побажання від керівництва все одно будуть”.

Мокрик розповів, що на нараді журналістам повідомили, що “грошей на проект великих розслідувань в каналу немає”: “Останню Інстанцію” з вересня закривають: мовляв, для вивільнення коштів. Маємо ще вийти лиш 14, 21 і 28 серпня (хоча в нас є матеріал щонайменше ще на один випуск)”.

За його словами, для деяких журналістів програми, можливо, знайдуться вакансії в інших проектах або на новинах. Для себе Данило Мокрик такої перспективи не бачить.

Він також додав, що “Остання Інстанція” наздогнала за телерейтингами і навіть багато в чому перегнала інші нішеві проекти розслідувань на телеканалі - “Стежками Війни”, “Житлоблуд” і “Лікарські таємниці”. Наші розслідування щоразу набирали в Інтернеті щонайменше 2 тис. переглядів (бувало і 12 тис., бувало і понад 20 тис.). Кількість звернень, які ми отримували від людей - зашкалювала, ми навіть не знали, за що перше братися”, - зазначив він.

У свою чергу очільниця прес-служби каналу ZIK Надія Тисячна здивована, що Мокрик “вирішив зробити цей розголос, я вважаю, що це його особисті емоції”.

“Це був соціальний проект – соціальний, я наголошую. А там мова йде про якісь нібито політичні замовлення. І це був проект не найбільш топовий, і його вирішили закрити. Тому що журналістські розслідування не є зараз візитною карточкою ZIK. Крім того вони не було занадто сильні, тому було вирішено їх пере форматувати – підтягнути, скажімо, їх до рівня авторських проектів чи інформаційного департаменту, які приносять рейтинги. Тому мені дивно, що Данило сюди причепив політику”, - заявила вона.

За словами Надії Тисячної, канал взагалі не збирався готувати реліз про закриття програми “Остання інстанція”, яка почала виходити менш, ніш півроку тому. “Це справа каналу – відкрили проект, закрили проект. Наш офіційний коментар до посту Данила Мокрика – це його особисті емоції”, - сказала керівниця прес-служби.

Серед тих проектів, які канал вважає своїми топовими, Надія Тисячна назвала переформатовану програму “Історична правда” Вахтанга Кіпіані, програми Тетяни Даниленко і Наталі Влащенко.

За її словами, зміни відбудуться і в інших проектах каналу, які будуть також переформатовуватись. Наприклад, зараз переформат відбувається у програмі військових розслідувань “Стежками війни”. “Тому це не стосується однієї "Останньої інстанції". Якщо Данило це бачить так – це його право”, - сказала Надія Тисячна.

Вона також заперечила, що закриття проекту пов’язане із звільненням з каналу Дарини Шевченко, яка запускала програму “Остання інстанція”.

В інтерв’ю “Детектору медіа” керівниця Департаменту журналістських розслідувань Дарина Шевченко, яка запускала проект “Остання інстанція”, на запитання чи зміна політики каналу пов’язана зі збільшенням втручання власників у редакційну політику, відповіла: “Звичайно. Очевидно, що це так. Данило Мокрик про це прямо написав. Я можу сказати, що під час моєї роботи були спроби деяких людей з менеджменту каналу втручатися в роботу мого Департаменту журналістських розслідувань і нав’язувати якісь теми, які ми не брали. Ми відмовлялися, зрозуміло. Але це було можливо тільки тому, що Гай був генеральним продюсером. Він у першу чергу визначав політику каналу і боровся, щоб її утримувати в рамках стандартів. Тепер, коли політика каналу змінилася на протилежну, то, відповідно, редакторам на місцях стало дуже важко працювати… Це тенденція, яка, я думаю, має стати сигналом для всіх журналістів, які працюють на каналі”.

Нагадаємо, у рамках весняного сезону 2017 року телеканал ZIK запустив нову програму соціальних розслідувань “Остання інстанція”.

Liked the article?
Help us be even more cool!