IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

Журналісти викрили в брехні дівчинку, яка писала у Twitter нібито через холодильник

Фото – metro.co.uk

Історія 15-річної Дороті, яка писала у Twitter нібито через холодильник, бо мати відібрала у неї всі гаджети, є фейком. Такого висновку дійшли журналісти BuzzFeed News, повідомляє Громадське.

Нагадаємо, в акаунті @thankunext327 нібито 15-річної “Дороті” зі США повідомили, що мати забрала в неї телефон, тому вона пише з консолі Nintendo 3DS. Коли забрали і її, Дороті нібито почала писати з розумного холодильника LG, відповідна позначка – LG Smart Refrigerator – з’явилася і в її твітах.

Користувачку навіть підтримали акаунти Twitter та LG.

У “Дороті” також узяло інтерв’ю видання The Guardian. Після цього про цю історію повідомила велика кількість світових і українських ЗМІ.

Однак журналісти BuzzFeed нагадали, що інформацію про публікацію твіта з будь-якого джерела легко підробити, інструкція, як це зробити, є на форумі Reddit. Подібні твіти вже стали мемом, наприклад користувач @meteorbower опублікував твіт, джерелом якого був вказаний “розумний туалет” Gucci.

В LG повідомили виданню, що в жодному холодильнику компанії не встановлено додатку Twitter. У деяких моделях є браузер, проте якщо постити твіт із нього, то джерелом буде вказано Twitter Web App, а не LG Smart Refrigerator, як вказано у “Дороті”.

Крім того, пошук у соцмережі показав, що ніхто, крім акаунту @thankunext327, не твітив з холодильника LG.

Також BuzzFeed зв’язався з “Дороті”. Вона заявила, що знову зайшла у Twitter з iPad брата, але він майже розрядився, а зарядні пристрої у неї нібито всі відібрали. Запитання про конкретну модель холодильника, з якої вона писала твіти, “Дороті” назвала “грубим” і відмовилася відповідати.

“Дороті” продовжує ретвітити пости з підтримкою на свою адресу, акаунт уже набрав понад 34 тисячі підписників.

 

 

Ще Новини