Журналісти запобігли примусовому вивезенню дитини батьками з Німеччини до окупованого Маріуполя
Маріупольські журналісти запобігли примусовому вивезенню дитини, яку батьки хотіли привезти до окупованого Маріуполя. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив маріупольський журналіст та телевізійник Микола Осиченко, по допомогу якого звернулася тітка дівчини.
Він розповів про історію 15-річної Анни та її матері, які нині перебувають у Німеччині. Туди мати та сім’я дівчини евакуювалися з окупованого Маріуполя. 27 вересня її старший брат та мати мають намір поїхати з Європи.
Журналіст Микола Осиченко опублікував відеоролик з інформацію про те, що дівчина категорично проти переїзду через небезпеку перебування в Маріуполі. Так історія набула розголосу.
По допомогу до Миколи Осиченка як до відомого маріупольського журналіста та публічної людини звернулася тітка дитини, яка також мешкає в Європі. Тим часом батько Анни перебуває в Маріуполі, де, зі слів родичів, доглядає за майном. Під впливом батька мама і вирішила повернутися до Маріуполя. Мотивуючи це ще й тим, що там на неї чекає вакансія за професією – виховательки в дитячому садку.
У коментарі представниці ІМІ в Донецькій області журналіст розповів, що чимала проблема, що на окупованій території людям “промивають мізки” – як дітям, так і їхнім батькам.
“І якщо люди цілими днями по ТБ говоритимуть: “Там у вас норм, там у вас усе відновлюють!” – і потім те саме батьки розповідають дитині, то, звісно, і дитина думатиме так само. Ну і дуже важливе – це інформполітика! Мене чому той “Юрик” (фільм про блокадний Маріуполь, який спричинив критику. – Ред.) так дьорнув ще? Бо там показували так: “Не було нічого жахливого, отже і зараз там не так уже погано жити!” А дівчина була на межі, окрім усього вона дуже боїться “кадирівців”, це була одна з причин, чому вона зовсім не хоче туди їхати!” – розповів Микола Осиченко в коментарі ІМІ.
Микола Осиченко веде свій телеграм-канал та систематично стежить за інформацією, що надходить з окупованих територій Донецької області, зокрема Маріуполя та Донецька, також має своїх інформаторів у цих містах.
“Багато людей, багато дорослих уже повернули частину дітей в окупацію. Причому повертаються як з України, так і з Європи. Для мене є дикістю що те, що те. Тому я вирішив не мовчати, а йти до кінця, якщо вже заговорили”, – зазначив Осиченко в коментарі представниці ІМІ.
Саме через публічність та розголос про наміри вивезти дитину проти її бажання до окупованого Маріуполя з Німеччини мама за декілька днів передумала та вирішила залишитися в Європі.
По консультації журналісти зверталися до Офісу уповноваженого з прав дитини та до правозахисників, депутатів, СБУ, по підтримку до небайдужих українців:
“Це наша спільна заслуга, і я вдячний кожному за репост та підтримку” – написав Микола Осиченко у своєму телеграм-каналі.
Водночас журналіст стежить за цією історією, оскільки час покаже, чи не передумає мама ще раз.
Нагадаємо, фільм “Юрик” – це художня стрічка про Маріуполь, яку маріупольці розкритикували, та змусили продюсерку прибрати стрічку з платформи “Ютуб”.
Юлія Гаркуша, Катерина Дячук
Help us be even more cool!