Журналістка Kyiv Post та її колеги отримали погрози від бойовиків ОРЛО, припускають витік даних
Журналістка Kyiv Post Анна Миронюк 23 вересня повідомила, що отримала SMS-повідомлення від бойовиків з окупованих районів Луганської області про те, що їй може загрожувати від 10 років до довічного терміну ув'язнення через нібито “геноцид та заборонені засоби / методи ведення війни”. Про це вона написала на своїй сторінці у фейсбуку, повідомляє “Детектор медіа”.
“Маю підстави вважати, що стався черговий витік даних журналістів, які подали заявки на акредитацію працювати в зоні бойових дій або ООС. Троє в редакції Kyiv Post отримали такі повідомлення після того, як близько трьох тижнів тому надіслали свої документи на електронну скриньку пресцентру ООС. За моєю інформацією, колеги з інших медіа, які не подавали заявки на оформлення акредитацій у цей період, подібних повідомлень не отримували. Я буду щаслива помилитися, але поки все має інший вигляд – що в Україні не стає безпечніше працювати журналістом”, – розповіла вона.
Миронюк уточнила, що востаннє в зоні бойових дій була в грудні 2017 року. Вона додала, що вже подала заяву до Служби безпеки України: “Ні, не тому, що нам тут лячно. А тому, що хочеться, подаючи заявку на акредитацію, отримувати лише акредитацію, без бонусу у вигляді есемески з погрозами від бойовиків”.
У коментарі “Детектору медіа” прессекретарка СБУ Олена Гітлянська повідомила, що заява стосується погроз на адресу журналістки з боку бойовиків. За її словами, заява ще перебуває на розгляді.
Співрозмовник видання з числа військових розповів, що бойовики ОРДЛО мають усі засоби для того, щоб зчитувати інформацію. Зокрема, за допомогою спеціальних станцій, які сканують телефони, бойовики можуть знімати з телефонів контакти, адреси електронних пошт тощо. Крім того, за його словами, незаконні збройні формування захопили вишки мобільних операторів на окупованій території Донбасу, це комунікаційне обладнання може працювати на те, щоб фіксувати, які телефони під’їжджають до лінії розмежування сторін. Співрозмовник переконує, що журналісти, які приїжджають у зону бойових дій, повинні мати виключно робочі телефони, а не особисті.
Джерело в штабі ООС повідомило виданню, що витоку даних за останній час не було: “Якби виток стався від пресцентру ООС, було б набагато більше прізвищ”.
Як повідомляв ІМІ, у травні 2016 року сепаратистський сайт “ЛНР” "Оккупация.net" опублікував складені станом на 10.10.2014 списки журналістів українських та іноземних ЗМІ, які висвітлювали події на Донбасі і в зоні АТО. У переліку – десятки прізвищ журналістів каналів “Інтер”, 1+1, СТБ, ICTV, Громадського ТБ, "Еспресо.TV", 5-го каналу, каналу "24", “Україна” та інших. Серед іноземних медійників у списку – журналісти телеканалу “Аль-Джазіра”, агентства Франс Прес, каналу VІCE News, корпорації ВВС, американського каналу FoxNews та багатьох інших.
Разом із прізвищем вказано номер контактного телефону.
25 травня 2016 року редакція ТСН заявила, що стурбована фактом публікації на сепаратистському сайті "Оккупация.net" списку українських журналістів, яких акредитували українські органи влади для роботи в зоні проведення АТО, а також обставинами витоку такої інформації з баз даних українських силових відомств, і звернулася до Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства оборони та Служби безпеки України з вимогою надати пояснення щодо вказаної ситуації.
30 травня 2016 року Служба безпеки України заявила, що не оприлюднювала жодних списків акредитованих для роботи в АТО журналістів, і розпочала перевірку факту оприлюднення на сепаратистському ресурсі такого списку.
Help us be even more cool!