ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Журналіста "Кримської солідарності" допитували про організатора мітингу біля ФСБ

10.09.2021, 16:16
Фото - crimean-solidarity.org
Фото - crimean-solidarity.org

В окупованому Криму російська поліція допитала кореспондента “Кримської солідарності” Айдера Кадирова, намагаючись з'ясувати у нього, хто організував стихійний мітинг кримських татар 4 вересня біля будинку ФСБ у Сімферополі.

Про це повідомляє “Кримська солідарність”.

Допит Кадирова ініціював Центр з протидії екстремізму “Е”, повідомив захисник журналіста Рефат Юнус.

Юрист розповів, що центр з протидії екстремізму розцінює мітинг біля будівлі ФСБ як “несанкціонований”.

На допиті журналіста запитали, хто є організатором заходу, ініціатором і хто його оплачував.

“Не хочуть вони повірити в те, що кожен наш житель переживає окремо, і для цих цілей абсолютно не потрібно організовувати якісь масові заходи, несанкціоновані заходи, кожен небайдужий, який тоді приходив до будівлі ФСБ цікавився долею наших співвітчизників”, - прокоментував Рефат Юнус візит до правоохоронців.

Адвокат з Кадировим пояснили російській поліції, що у журналіста було редакційне завдання - висвітлити події, що відбуваються в Сімферополі.

Нагадаємо, 8 вересня журналіст “Кримської солідарності” Айдер Кадиров отримав повістку з викликом у російську поліцію для давання пояснень як свідок у невідомій справі.

Вночі 5 вересня Айдер Кадиров був затриманий бійцями ОМОНу, коли вів свою журналістську діяльність біля будівлі ФСБ на бульварі Франка.

3 та 4 вересня затримали Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, Шевкета Усеїнова та Нарімана Джелялова за підозрою “в підриві газопроводу в селі Перевальному”. Понад добу про них нічого не було відомо. Десятки людей, серед яких родичі, журналісти й адвокати, прийшли до будівлі ФСБ з вимогою дати інформацію про затриманих. Більш ніж 50 з них затримали бійці ОМОНу, зокрема журналістів “Кримської солідарності” й “Грані.Ру” Айдера Кадирова і Нурі Абдурешитова, у яких були посвідчення ЗМІ. Затриманим висунули обвинувачення в непокорі поліції і невиконанні правил поведінки під час надзвичайної ситуації.

4 вересня щодо Айдера Кадирова був складений адміністративний протокол за ст. 20.6.1 КпАП РФ (“Невиконання правил поведінки у разі надзвичайної ситуації або загрози її виникнення”).

Liked the article?
Help us be even more cool!