ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Журналіст Радіо Свобода Ігор Лосик перебуває 500 днів під арештом у Білорусі

08.11.2021, 11:00
Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

Журналіст, медіаконсультант Радіо Свобода Ігор Лосик перебуває 500 днів під арештом у Білорусі, повідомляє Радіо Свобода.

“Ігор був викрадений з дому 25 червня 2020 року і протягом 500 днів зазнає нелюдського та несправедливого поводження. Олександр Лукашенко та його уряд побоюються публічної відповідальності, яку в демократичних державах забезпечують вільні ЗМІ. Білоруська влада має покласти край цій несправедливості та негайно звільнити Ігоря – і всіх журналістів, яких вони ув’язнили, – щоб Ігор міг возз’єднатися зі своєю дружиною та маленькою дитиною”, – наголосив президент медіакорпорації Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода Джеймі Флай.

Ігоря Лосика заарештували 25 червня 2020 року, йому загрожує до 12 років в’язниці: чоловіка звинувачують у розпалюванні соціальної ворожнечі та організації масових заворушень. Чотиримісячний закритий судовий розгляд нині перебуває на двотижневій перерві, оскільки Лосик та п’ятеро інших обвинувачених готуються відповісти на звинувачення, які багато хто вважає сфабрикованими білоруською владою. Вирок у справі очікується до кінця листопада.

Після арешту Лосик зіткнувся із серйозним фізичним та психологічним тиском, включно з двома виснажливими голодуваннями. Йому дозволили побачитися з дружиною лише один раз за весь час його арешту і взагалі відмовили в будь-яких побаченнях, зокрема і з батьками та маленькою дочкою. Тюремна влада також намагалася вплинути на психічний стан Лосика під час утримання під вартою, часто переводячи його в інші камери та відмовляючи в поштових послугах протягом тривалих періодів.

Дружина Лосика, Дар’я, 20 жовтня поспілкувалася телефоном зі спеціальним посланцем США в Білорусі Джулі Фішер, а перед тим зустрічалася з представниками Європейського Союзу. Дипломати країн Заходу неодноразово закликали звільнити Ігоря Лосика.

Liked the article?
Help us be even more cool!