Журналіст Христо Грозєв стверджує, що наказ про його вбивство особисто віддав Путін
Журналіст-розслідувач Христо Грозєв стверджує, що наказ про стеження за ним та його вбивство віддав особисто правитель Росії Владімір Путін. Про це він розповів в оприлюдненому 17 січня інтерв’ю Youtube-каналу “Котрікадзе Дзядко”, повідомляє Радіо Свобода.
“Плани були страшні, не просто плани стеження, а щонайменше викрадення та вивезення до Москви. А щонайбільше – страшна смерть, бо вони (фігуранти справи про шпигунство, яка слухається в лондонському суді. – Ред.) вигадували страшні форми смерті. Єдине, що нове для мене, читаючи з матеріалів, які дали англійські газети, – це те, що вже доведено, що все це було за власним наказом самого Путіна, а не умовного генерала ФСБ чи ГРУ”, – сказав Грозєв.
Він додав, що “все це завдання” було поставлене 14 грудня 2020 року, в день публікації розслідування про те, що Олексія Навального отруїли нервово-паралітичною речовиною “Новичок”.
Нагадаємо, у лондонському Центральному кримінальному суді триває слухання справи стосовно громадян Болгарії, яких звинувачують у змові з метою шпигунства на користь Росії. З матеріалів цієї справи раніше стало відомо, що колишній операційний директор фінансового стартапу Wirecard Ян Марсалек та громадянин Болгарії Орлін Русєв, яких підозрюють у співпраці з російськими спецслужбами, обговорювали викрадення та вбивство Грозєва.
У суді прокурори повідомили присяжним, що 2021 року Марсалек і Русєв обговорювали в листуванні варіанти дій щодо розслідувача. Серед іншого вони обмінювалися повідомленнями про купівлю квитків на літак поруч із місцем, на якому мав летіти Грозєв, можливість крадіжки ноутбука та телефона журналіста й подальшого доправлення їх до посольства РФ, підпалу його майна, вивезення до Москви та вбивства.
Що відомо про справу Христо Грозєва
Як повідомляв ІМІ, Христо Грозєв – журналіст-розслідувач і керівник проєкту Bellingcat. Bellingcat публікує розслідування, де часто згадуються спецслужби, відомі політики, фінансисти. Група стверджує, що у своїй діяльності використовує лише відкриті джерела.
На початку лютого 2023 року журналіст-розслідувач, директор групи розслідувань Bellingcat Христо Грозєв змушений був переїхати з Австрії, де він прожив майже 20 років, через ймовірну загрозу з боку російських служб безпеки.
26 грудня 2022 року міністерство внутрішніх справ Росії оголосило Грозєва у федеральний розшук.
У відповідь на це МЗС Болгарії викликало послиню РФ у Софії Елеонору Митрофанову.
У липні 2022 року міністерство юстиції Росії внесло Bellingcat до переліку небажаних організацій. Небажаним організаціям заборонено вести діяльність на території Росії під загрозою адміністративного та кримінального покарання. Співробітництво з такими організаціями також є підставою для кримінального переслідування. Крім того, Роскомнагляд може вимагати від ЗМІ видалити публікації на підставі матеріалів небажаних організацій.
Help us be even more cool!