ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Зеленський пропонує зобов'язати публічних держслужбовців подавати декларацію про контакти з олігархами

03.06.2021, 11:22
Фото – fgorenie.org
Фото – fgorenie.org

Президент України Володимир Зеленський пропонує зобов'язати публічних службовців подавати декларацію про контакти з олігархами, внесеними до відповідного реєстру.

Такі пропозиції містяться в президентському законопроєкті №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Так, публічний службовець після контактів з олігархом або його представником не пізніше ніж наступного дня має заповнити на офіційному вебсайті Ради національної безпеки і оборони України декларацію про контакти.

Законопроєкт роз'яснює, що контактом вважається зустріч і розмова, зокрема проведені онлайн, будь-якого змісту.

Водночас особи, внесені до реєстру, і їхні представники зобов'язані перед початком зустрічі або бесіди повідомляти публічним службовцям про факт внесення до реєстру відомостей щодо себе або осіб, яких вони представляють.

Обов'язок подання декларації про контакти поширюється на президента, спікера Верховної Ради, його заступників, народних депутатів, прем'єра і віцепрем'єрів, міністра та його заступників, голову СБУ та його заступників, генерального прокурора і його заступників, очільника Національного банку і його заступників.

Декларацію про контакти також зобов'язані заповнювати судді Конституційного Суду, судді, керівник постійного утвореного президентом допоміжного органу і його заступники, голови та члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Антимонопольного комітету, Рахункової палати, Центральної виборчої комісії, Вищої ради правосуддя та інших державних колегіальних органів.

Серед посадових осіб, зобов'язаних подавати декларацію про контакти – секретар Ради національної безпеки і оборони та його заступники, голови Державного комітету телебачення і радіомовлення та їхні заступники, Фонду державного майна, Національного агентства з питань запобігання корупції, директори Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Бюро економічної безпеки та їхні заступники.

Крім того, серед декларантів – уповноважений Верховної Ради з прав людини; державні службовці, які обіймають посади державної служби категорії "А"; голови місцевих державних адміністрацій, їхні перші заступники й заступники; військовослужбовці Збройних сил України та інших військових формувань, яким надано найвище військове звання; особи начальницького складу правоохоронних органів та співробітники інших органів, яким надано найвище спеціальне звання.

Згідно із законопроєктом, порушення обов'язку подання декларації про контакти є підставою для притягнення особи до політичної або дисциплінарної відповідальності.

Декларація про контакти має містити відомості про осіб, які подали інформацію, про внесених до реєстру олігархів і їхніх представників, з яким відбувся контакт, дату і місце бесіди та її короткий зміст.

Як повідомляв ІМІ, 2 червня Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт щодо олігархів. Проєкт закону в разі його ухвалення матиме обмежений термін дії – втратить чинність через 10 років із дня введення його в дію.

Liked the article?
Help us be even more cool!