IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

80

2

27

Засновник WikiLeaks розглядає пропозицію свідчити у Сенаті США

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж серйозно розглядає прохання Комітету з питань розвідки Сенату США надати свідчення щодо російського втручання під час президентських виборів у 2016 року. Про це повідомила адвокат Ассанжа Дженніфер Робінсон, повідомляє Укрінформ з посиланням на CNN.

“Сенатори, які ведуть розслідування (щодо російського втручання у вибори США – ред.) попросили його особисто прибути у домовлений час та день. Ми серйозно розглядаємо пропозицію, проте пану Ассанжу повинна бути гарантована безпека”, – сказала вона.

Як відомо, засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж перебуває на території посольства Еквадору у Лондоні з червня 2012 року, аби уникнути екстрадиції до Швеції, де розслідували справу за обвинуваченням його у сексуальних домаганнях і згвалтуванні.

Шведські прокурори закрили справу торік, однак щодо Ассанжа досі діє ордер на арешт у Великій Британії через несплату застави у 2012 році.

Засновник WikiLeaks також побоюється, що вихід із посольства загрожуватиме йому екстрадицією до США, де йому можуть пред’явити звинувачення у незаконній публікації секретних військових та дипломатичних документів.

Ще Новини