ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Законопроєкт про дематюкацію повернули Богомолець на доопрацювання

10.07.2019, 17:05
Фото – Радіо Свобода

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики повернув на доопрацювання законопроєкт про дематюкацію його авторові – голові Комітету з питань охорони здоров’я Ользі Богомолець.

Таке рішення профільний комітет ухвалив під час засідання 10 липня, повідомляє Укрінформ.

Також на доопрацювання повернуто альтернативний проєкт Ользі Черваковій, першій заступниці голови Комітету з питань свободи слова та інформполітики. 

З пропозицією відправити законопроєкт на доопрацювання, щоб врахувати в ньому зауваження головного науково-юридичного управління, до комітету звернулася Богомолець.

Також політик зауважила, що здивована ажіотажем навколо своєї законодавчої ініціативи та вважає, що зміст законопроєкту було викривлено в ЗМІ. Богомолець підкреслила, що в документі йдеться не “не про фізичних осіб у громадських місцях, як у чинному законодавстві, а про публічних осіб”. Також встановлюється відповідальність за поширення лихослів’я керівників друкованих ЗМІ та власників доменів, якщо йдеться про ЗМІ і інтернеті.

За словами Богомолець, якщо фізичних осіб пропонується карати збільшеними штрафами від 680 до 1200 гривень, то для публічних осіб передбачається його збільшення від 1200 до 1700 гривень, а для ЗМІ, які ретранслюють лайку, штраф становитиме 10% ліцензійного збору.

Окрім того, вона розкритикувала й рекомендації Міністерства охорони здоров’я щодо певної користі від лайки, заявивши, що якби “матюки були лікувальними засобами, то були би вже сертифіковані та прописувались би в рецептах, скільки разів потрібно матюкнутися, щоб не було ангіни або простатиту”.

Окрім того, Богомолець уточнила, що до моніторингу лихослів’я не залучатимуть правоохоронні органи, а він проводитиметься лише цифровим шляхом.

У відповідь на зауваження Червакової, що стаття 173 про адміністративні правопорушення вже передбачає покарання для всіх громадян за використання нецензурної лексики, Богомолець зазначила, що ретельно вивчала чинне законодавство і, знайшовши там прогалини, вирішила зареєструвати власний законопроєкт.

Як повідомляв ІМІ, законопроєкт “Про протидію лихослів’ю” №10414 (про дематюкацію мови), зареєстрований 2 липня у Верховній Раді, передбачає відповідальність у вигляді штрафу для телерадіоорганізацій, які допускають в ефірі нецензурну лайку.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!