ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

З Росії через стеження виїхав журналіст ВВС

28.12.2021, 11:32
Фото – Роман Жуков / Радіо Свобода
Фото – Роман Жуков / Радіо Свобода

Кореспондент російської служби ВВС Андрій Захаров виїхав з Росії до Лондона через “досить безпрецедентне стеження” за ним.

Про це він розповів у відео, опублікованому на сайті ВВС, повідомляє “Настоящее время”.

“Поки що незрозуміло, з чим було пов’язане стеження: з тим, що мене визнали “іноагентом”, або, можливо, з матеріалом про хакерів з групи Evil Corp, який я робив зі своїми британськими колегами”, – розповів він.

Мін’юст Росії вніс Андрія Захарова до реєстру ЗМІ-“іноагентів” на початку жовтня. ВВС раніше заявляла, що категорично відкидає рішення російської влади про включення Захарова до цього реєстру.

“У світі широко відома репутація BBC як незалежного і такого, що заслуговує на довіру, джерела інформації. Протягом 80 років Російська служба BBC News є життєво важливим джерелом точних і неупереджених новин для російськомовної аудиторії”, – йшлося в заяві видання.

У грудні 2019 року міністерство юстиції та фінансів США ввело санкції щодо 17 фізичних та семи юридичних осіб, пов’язаних з Evil Corp, яка зареєстрована в Росії. Росіян звинувачують у кіберзлочинах, через які з банківських рахунків американських громадян та компаній украдено щонайменше 100 мільйонів доларів. За інформацію, яка може призвести до затримання членів Evil Corp, у США призначено нагороду 5 мільйонів доларів.

Керівником угруповання мінфін США називає 33-річного Максима Якубця. За даними Радіо Свобода, він є колишнім офіцером елітного підрозділу спецпризначенців ФСБ, одружений з Альоною Бендерською – засновницею компанії, пов’язаної з управлінням Центру спеціального призначення ФСБ “Вимпел”.

Liked the article?
Help us be even more cool!