ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Юридична гаряча лінія. Як звернутися до медіаюристів ІМІ

29.11.2024, 14:00

Інститут масової інформації (ІМІ) надає послуги безоплатної юридичної консультації журналістам через письмові звернення. Водночас консультування телефоном також доступне в робочі дні з 10:00 до 18:00. 

“Завдяки письмовим консультаціям у діалозі інформація не губитиметься ні з одного, ні з другого боку. Також це дозволить зосередитися суто на консультуванні журналістів, оскільки зараз до половини дзвінків надходять або не від медійників, або щодо питань, які не стосуються юридичних консультацій”, пояснює юрист ІМІ Роман Головенко. 

Щодо яких питань ІМІ надає юридичні консультації

  • Доступ до публічної інформації.
  • Захист персональних даних, конфіденційної інформації.
  • Авторське право.
  • Регулювання рекламних матеріалів.
  • Реєстрація медіа, їхня діяльність як юридичних осіб чи фізосіб-підприємців.
  • Визнання інформації недостовірною, її спростування чи видалення.
  • Трудові відносини журналістів з редакціями.
  • Допублікаційне вичитування матеріалів

Як журналістам надіслати питання на юридичну гарячу лінію ІМІ

Є три варіанти:

  • Заповніть анкету для зв'язку з медіаюристами ІМІ за посиланням
  • Напишіть на електронну адресу [email protected].
  • Зателефонуйте на гарячу лінію (050) 447-70-63. Графік роботи: робочі дні, 10:00 – 18:00.

Можливості юридичних консультацій ІМІ обмежені питаннями, пов'язаними з медійною сферою. Інститут масової інформації не має змоги організовувати висвітлення проблем громадян у їхніх життєвих ситуаціях у медіа чи скеровувати журналістів на місце подій. Це залежить від редакційної політики та пріоритетів кожного окремого медіа. 

Що таке юридична гаряча лінія ІМІ

Юридична гаряча лінія Інституту масової інформації для журналістів працює близько 15 років. Гаряча лінія є одним з напрямів юридичної роботи ІМІ поряд із роз’ясненнями законодавства у формі статей, аналізом та написанням законопроєктів, наданням висновків щодо журналістських матеріалів на предмет дотримання вимог законодавства й професійної етики (ініціатива “МедіаЧек”, яка реалізується спільно з ГО “Детектор медіа”).

Упродовж 11 місяців 2024 року Інститут масової інформації надав 96 юридичних консультацій  як усних, так і письмових. Цьогоріч суттєво збільшилася кількість консультацій у формі допублікаційного вичитування журналістських матеріалів. Хоча воно не гарантує повної відсутності претензій фігурантів матеріалу до його змісту, але дозволяє зменшити юридичні ризики та потенційні недоліки матеріалу в аспекті професійної журналістської етики.

Liked the article?
Help us be even more cool!