ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Youtube заблокував 10-річний відеоархів чернівецького телеканалу ТВА

02.02.2022, 18:34
Фото – Youtube
Фото – Youtube

Відеохостинг Youtube заблокував канал чернівецького телеканалу ТВА через три скарги, які надійшли від юридичної компанії “Law Net”. Заблокованим виявився 10-річний відеоархів каналу.

Про це повідомив директор телекомпанії Вадим Пелех представниці ІМІ в Чернівецькій області.

За його словами, спершу скарга стосувалася використання в сюжеті 15-секундного фрагмента про Чорнобильську трагедію, правовласником якого, як з’ясувалося пізніше, виступає режисер Андрій Приймаченко.

“Ми поважаємо авторське право і повідомили, що видалимо сюжети з використанням цієї хроніки. Власне, так відразу й зробили. Між іншим, на виправлення ситуації дається три місяці. Однак справа цим не обмежилася. Представники Law Net знайшли інші сюжети 2006 та 2007 років, на які також надіслали скарги. Я зателефонував Law Net, щоб повідомити про виправлення ситуації. На що почув відповідь: “Можете нічого вже не видаляти. У нас готуються інші скарги. А за використання фрагментів маєте сплатити по 700 доларів”, – розповів Вадим Пелех.

Йшлося про три фрагменти, тож загалом у телекомпанії ТВА вимагали 2800 доларів. Що, звісно, додав Пелех, не було кінцевою цифрою, оскільки юристи заявили про інші знайдені сюжети. 

“Це чистий шантаж компанії, який не має стосунку до авторських прав!  Чим вони відрізняються від вірусу, який блокує комп’ютер і обіцяє розблокування тільки після того, як скинеш на картку 300 доларів?” – зазначив директор ТВА.

Також він додав, що в новинних сюжетах телеканалу ТВА фрагменти, на які подала скарги Law Net,  були подані не в комерційних цілях, а з інформаційною метою. 

За словами Вадима Пелеха, саме 15-секундний фрагмент про Чорнобильську трагедію  використав американський телеканал HBO в серіалі “Чорнобиль”: “Юристи Андрія Приймаченка намагалися судитися з HBO, але не отримали бажаного. Відтак вирішили відігратися на дрібних регіональних телекомпаніях”.

Також Пелех розповів, що наразі працює тільки резервний ютуб-канал ТВА. Основний залишається заблокованим. Юристи каналу готують низку звернень до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та в Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова.

За словами Пелеха, через блокування 10-річного відеоархіву телеканалу ТВА для глядачів залишається втраченим величезний пласт сучасної інформаційної хроніки Чернівецької області. А це щоденні новинні випуски “Теми дня”, сюжети про війну, пандемію, Революцію Гідності та про її героїв.

“Наші основні проєкти, такі як “17 хвилин правди”, “Були на селі”, “Мовний бар” та десятки інших, ми можемо поновити з нашого внутрішнього сервера. Але на це, звісно, потрібно немало часу. Єдине, що не можна відновити, – щоденні інформаційні сюжети за ці 10 років. А саме тут – великий пласт життєвих історій, вирішення нашими журналістами людських проблем та різні суспільно важливі теми у викладі ТВА”, –  додав Вадим Пелех. 

Представниці ІМІ не вдалося отримати коментар Law Net, оскільки на дзвінки ніхто не відповів. ІМІ готовий додати позицію компанії.

Юрист ІМІ Алі Сафаров вважає блокування всього архіву надмірним реагуванням. 

За його словами, авторське право охороняється законом і правовласник може вимагати припинення незаконного використання та грошової винагороди за використання творів, на які має майнові авторські або суміжні права. “Водночас стаття 21 Закону України “Про  авторське право і суміжні права” передбачає, що цитування, наприклад, допускається без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право), але з обов’язковим зазначенням імені автора і джерела запозичення. Закон у статті 52-1 передбачає певний порядок припинення порушень авторського права і (або) суміжних прав з використанням мережі Інтернет. Однак, відповідно до закону, доступ має блокуватися саме до тих творів, щодо яких є порушення, а не загалом до всіх аудіовізуальних творів, що розміщено на певному ресурсі. Блокування всього архіву є надмірним реагуванням”, – зазначив Алі Сафаров.

Liked the article?
Help us be even more cool!