ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Європейська мовна спілка закликає Кабмін профінансувати НСТУ на 100%

22.10.2018, 15:17
Фото - UA:Перший

Європейська мовна спілка (ЄМС) висловила стурбованість щодо скорочення фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії на 43% у 2019 році і закликала Кабінет Міністрів України профінансувати Суспільне на 100%. Про це йдеться в офіційній заяві ЄМС, опублікованій на сайті спілки, повідомляє “Детектор медіа”.

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект Держбюджету на 2019 рік, згідно з яким бюджет Суспільного на наступний рік буде скорочено до 1 млрд грн (трохи більше 30 млн євро), що дорівнює лише 57% річного бюджету, визначеного законом України, підрахували в ЄМС.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія вважає, що це означатиме кінець Суспільного мовлення в Україні, йдеться в заяві.

“Ми дуже здивовані такими пропозиціями, оскільки ми ледь виживаємо в поточному році. Роблячи це, вони порушують усі закони і ведуть нас до смерті. Це не перебільшення. Неможливо існувати”, – цитують у заяві ЄМС слова Аласанії.

На сайті ЄМС зазначають, що у зв’язку з недофінансуванням НСТУ до кінця 2018 року матиме борг у розмірі 220 млн грн (майже 7 млн євро). Через це майже по всій території, крім прифронтової території, нещодавно вимкнули аналогове мовлення суспільного каналу “UA: Перший”.

Днями в Києві відбулася міжнародна конференція, метою якої було знайти рішення для подолання кризи Суспільного мовника. Під час конференції дійшли висновків, що наявна модель фінансування неефективна, оскільки НСТУ не може виконувати свої зобов'язання перед суспільством та демократією, йдеться в заяві ЄМС.

“ЄМС знову закликає український уряд забезпечити належне, справедливе та незалежне фінансування для НСТУ відповідно до законодавства України та європейських стандартів”, – йдеться в заяві.

Також у ЄМС вважають, що нині НСТУ має розглядати різні джерела фінансування, включаючи позику.

У ЄМС нагадали, що у 2017 році Верховна Рада ухвалила Закон “Про державний бюджет України на 2018 рік”, де на фінансову підтримку НСТУ закладено 776 млн грн. Це вдвічі менше за передбачену Законом “Про суспільне телебачення та радіомовлення України” суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2% видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

Як повідомляв ІМІ, 24 вересня 2018 року правління Національної суспільної телерадіокомпанії України визначило План антикризових заходів у зв’язку з недофінансуванням компанії.

Антикризові заходи передбачають неоплачувані відпустки працівників НСТУ; обмеження прийому на роботу в НСТУ; припинення виплат премій керівному складу; проведення переговорів з контрагентами щодо розстрочки та відтермінування оплати за послуги і матеріали, що отримуються НСТУ у 2018 році; залучення рекламодавців.

25 вересня 2018 року Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) відключив аналогове мовлення каналу “UA:Перший” по всій Україні.

18 жовтня 2018 року громадські та правозахисні організації закликали Верховну Раду України проголосувати за належне фінансування для Національної суспільної телерадіокомпанії України. Проектом державного бюджету на 2019 рік на фінансування Суспільного передбачена сума 1,8 млрд грн.

Народні депутати хочуть кардинально обрізати бюджет ПАТ “НСТУ” на 2019 рік. Про це свідчать поправки, внесені до законопроекту №9000 про Держбюджет України на 2019 рік, за який проголосував парламент  у першому читанні 18 жовтня 2018 року.

Раніше народні депутати Віктор Бондар та Антон Яценко (група “Партія Відродження”) запропонували зменшити фінансову підтримку Національної суспільної телекомпанії України у 2019 році на 1 040 370 000 грн.

Однак, згідно з інформацією джерел з Верховної Ради України, 18 жовтня парламент частково підтримав пропозицію Бондаря/Яценка: видатки зменшено на 816 933 тис. грн.

У жовтні 2018 року голова правління Зураб Аласанія заявив, що Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) буде вимушена закрити регіональні філії в разі недофінансування у 2019 році.

7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №7000“Про державний бюджет України на 2018 рік”, у якому на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії закладено 776 млн грн, що вдвічі менше, ніж передбачає Закон “Про суспільне телебачення та радіомовлення України”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!