Європарламент засудив використання Росією дезінформації для виправдання війни в Україні
Європейський парламент 23 січня ухвалив резолюцію, де засудив систематичну фальсифікацію історичних аргументів Росією з метою виправдання незаконної агресивної війни проти України. За резолюцію проголосували 480 депутатів, 58 проголосували проти й 48 – утрималися.
Про це повідомляється на сайті Європейського парламенту.
У резолюції відкидаються історичні заяви російського режиму, які підважують українську історію й національну ідентичність, як марні спроби виправдати поточну незаконну війну. Парламент також засудив непритягнення Росією до відповідальності винних у злочинах радянського режиму і придушення урядом історичних досліджень і публічних дискусій на ці теми: за словами депутатів, такі практики посприяли відродженню імперіалістичних політик московського режиму й використанню історії зі злочинною метою.
“Європарламент наполегливо закликав ЄС і країни-члени вживати активніших і координованіших заходів для швидкої й ретельної протидії російській дезінформації, а також іноземним інформаційним маніпуляціям і впливу”, – йдеться в повідомленні.
Автори резолюції наголошують, що необхідно захистити доброчесність демократичних процесів і розбудовувати стійкість європейських суспільств.
Депутати також підкреслюють потребу активно просувати медіаграмотність, підтримувати якісні медіа й професійну журналістику, а також досліджувати нові гібридні технології впливу.
Резолюція закликає ЄС розширити санкції проти російських медіа, залучених до дезінформаційних кампаній з виправдання агресивної війни Росії проти України. Автори документа закликають країни ЄС ретельно застосовувати ці санкції й виділяти належні ресурси на ефективну протидію подібним гібридним атакам. Депутати Європарламенту також хочуть, щоб ЄС посилив підтримку незалежних російських медіа у вигнанні для сприяння наявності різноманітних голосів у російськомовних медіа.
Європейський парламент висловив занепокоєння нещодавніми заявами деяких соціальних мереж щодо послаблення правил фактчекінгу й модерації, адже це сприятиме подальшому поширенню російської дезінформації у світі. У відповідь на оголошення Meta й Х депутати закликали Єврокомісію й країни-члени ЄС суворо стежити за дотриманням положень Акта про цифрові послуги, що, зокрема, є важливим аспектом боротьби з російською дезінформацією.
Марія Ігнатьєва
Help us be even more cool!