ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Євромайдан SOS": Міжнародні організації мають повернутися в Україну і виконувати те, заради чого їх створювали

13.03.2022, 09:00
Фото – Cайт города Буча, ZN.ua
Фото – Cайт города Буча, ZN.ua

"Євромайдан SOS" вимагає забезпечити міжнародну присутність та міжнародний моніторинг порушень під час евакуації населення зі зруйнованих міст. 

Відповідне звернення від імені громадянського сектору України оприлюднила голова Центру Громадянських Свобод Олександра Матвійчук, повідомляє ZN.ua.

"Сьогодні міжнародні організації зобов'язані виконувати ті функції, заради яких вони були створені. Саме ситуації, коли сторона конфлікту відверто порушує базові вимоги міжнародного гуманітарного права, як це робить Російська Федерація в Україні, вимагають гнучких форматів співпраці міжнародних організацій з місцевими ініціативами, а також взяття на себе безпосередньої відповідальності та докладання максимальних зусиль для організації допомоги цивільному населенню навіть поза межами звичних правил", – йдеться у зверненні.

Зазначається, що більшість міжнародних організацій евакуювали своїх співробітників та не працюють у гарячих точках в Україні з огляду на серйозні загрози життю та здоров’ю їхнім співробітникам.

"Євромайдан SOS" вважає за нагальне терміново забезпечити міжнародну присутність та міжнародний моніторинг порушень під час евакуації населення зі зруйнованих міст і звертається з цим до Міжнародного комітету Червоного Хреста, БДІПЛ ОБСЄ, Постійної ради ОБСЄ у Відні, Комісара Ради Європи з прав людини, моніторингових та конвенційних механізмів Ради Європи, географічних та тематичних мандатів ООН, Ради ООН з прав людини, Верховного комісара ООН за прав людини, Офісу ООН з координації гуманітарних справ (UN OCHA)", – йдеться у зверненні.

Зазначається, що в Україні є волонтерські ініціативи, які готові ризикувати своїм життям та здоров’ям, щоб допомагати людям.

"Але вони не мають ресурсів та бюджетів, які є в розпорядженні міжнародних організацій. Вони не в змозі вивезти всіх людей, що потребують евакуації та забезпечити доставку гуманітарної допомоги всім, хто її потребує. Крім того, міжнародна присутність давала б додаткові гарантії безпеки й могла б змусити російських військових припиняти обстріли гуманітарних коридорів", – наголошується у зверненні.

Автори звернення нагадують, що світ став свідком тяжкої гуманітарної кризи в зруйнованих унаслідок атаки російських військ українських містах, селах та селищах. У Маріуполі, Волновасі, Ізюмі, Гостомелі, Бучі, Чернігові та інших містах люди багато днів сидять у бомбосховищах без їжі, води, електрики, медичної допомоги та зв’язку. У Чернігові та Маріуполі загиблих цивільних ховають у братських могилах, оскільки постійні обстріли міст не дають можливості вчинити інакше.

Росія не дає дозволу на відкриття гуманітарних коридорів або регулярно зриває наявні домовленості, щоб подолати спротив місцевого населення, та атакує всі спроби доставити гуманітарну допомогу ізольованим містам. Так, 11 березня з 12 запланованих коридорів спрацювало чотири. Втративши надію, місцеві мешканці проводять евакуацію на свій страх та ризик під обстрілами, що призводить до численних жертв серед мирного населення.

Звернення підписали: Центр громадянських свобод, Український інститут з прав людини, Центр прав людини ZMINA, Освітній дім прав людини – Чернігів, ГО "Вектор прав людини", Кримська правозахисна група, Інститут масової інформації, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Черкаський правозахисний центр, Асоціація єврейських організацій та общин України, Конгрес національних громад України, Школа Медіапатріотів, Українська Комплаєнс Асоціація, Агенція публічних комунікацій "Perfect PR", Громадянська мережа "ОПОРА", Інститут гендерних програм, Жіночий Ветеранський Рух, Експертна група "Сова", Незалежна антикорупційна комісія з питань оборони, Фундація "Суспільність", "Детектор медіа", Івано-Франківська обласна організація "Молода Просвіта" Програма ENGin / Фонд Манофф.

Підписанти в індивідуальній якості: Марія Берлінська, ветеранка, авторка Invisible Battalion, Senior Technical Advisor (IREX); народні депутати України Микита Потураєв та Марія Мезенцева; Дейкун Ганна, докторантка, Іллінойський університет у Чикаго.

Liked the article?
Help us be even more cool!