ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ЄСПЛ визнав власника акаунту у Facebook відповідальним за коментарі третіх осіб

09.09.2021, 13:48

Європейський суд з прав людини вперше вказав, що власник акаунту в соціальній мережі Facebook має обов’язки контролю, зокрема, якщо вирішує зробити акаунт публічним, надає можливість коментувати будь-кому та публікує контент, потенційно здатний спровокувати мову ненависті.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook суддя ЄСПЛ від України Ганна Юдківська, повідомляє “Європейська правда”.

У справі розглядалося питання щодо меж відповідальності власників акаунтів у соцмережах через неприйнятні коментарі третіх осіб під постами.

Заявник – французький депутат місцевого рівня та кандидат на вибори до парламенту – був засуджений за розпалювання ворожнечі через те, що негайно не видалив коментарі третіх осіб з мовою ненависті під своїм постом у Facebook із критикою свого політичного опонента.

Коментарі стосувалися мусульманської громади, яка була асоційована зі злочинністю в місті та прирівняна до групи “наркоторговців і повій”.

На думку ЄСПЛ, свідомо зробивши свій акаунт у Facebook загальнодоступним і дозволивши в такий спосіб своїм друзям, загалом 1829 особам, розміщувати там коментарі, заявник був зобов'язаний стежити за змістом опублікованих коментарів.

Крім того, він не міг не знати, що його допис, найімовірніше, приверне коментарі політичного характеру, які він мав відстежувати ще ретельніше. Суд не побачив порушення конвенції в засудженні заявника, який не видаляв відповідних коментарів протягом шести тижнів.

З таким висновком не погодилась одна суддя, на думку якої застосування “похідної” відповідальності власника акаунту є загрозою для свободи слова, насамперед у разі публічних осіб з дуже великою кількістю “друзів”.

Як повідомляв ІМІ, 8 вересня Вищий суд Австралії ухвалив, що ЗМІ є відповідальними за зміст коментарів користувачів на своїх сторінках у соцмережах.

Liked the article?
Help us be even more cool!