ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ЄС ратифікував Стамбульську конвенцію

28.06.2023, 13:00
Фото – sjevercg.me
Фото – sjevercg.me

Європейський Союз ратифікував Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, більш відому як Стамбульська конвенція.

Про це повідомила генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич, повідомляє ZMINA.

Вона привітала завершення процедури з боку ЄС, зазначивши, що це “хороший день для Європи”.

Цього очікували від 1 червня, коли шведське головування в Раді ЄС оголосило про рішення ратифікувати Стамбульську конвенцію.

Перед тим, у травні, відповідний крок підтримав Європарламент.

Утім, держави ЄС усе одно повинні самостійно ратифікувати Конвенцію. Цього ще не зробили Болгарія, Латвія, Литва, Словаччина, Угорщина і Чехія.

Євросоюз підписав Стамбульську конвенцію в червні 2017 року, але тоді деякі країни-члени заявили, що ратифікувати документ на рівні блоку можна лише за одностайної згоди. Суд ЄС заперечив цю заяву, уточнюючи, що блок може приєднатися до конвенції в питаннях надання притулку, судової співпраці в кримінальних справах та зобовʼязань інституцій та органів держуправління.

Як повідомляв ІМІ, 1 листопада 2022 року Стамбульська конвенція набула чинності в Україні. 

Стамбульська конвенція – міжнародний договір, присвячений боротьбі проти насильства щодо жінок та домашнього насильства. Цей документ спрямований на запобігання насильницьким діям, захист і підтримку жертв, а також на притягнення винних до відповідальності. Конвенція встановлює кримінальну відповідальність за всі форми насильства (психологічне, фізичне, сексуальне та економічне).

Її розробила Рада Європи ще 2011 року в Стамбулі (тому конвенцію називають Стамбульською). Вона починає діяти після ратифікації національним парламентом та відповідного коригування національного законодавства. Ратифікація угоди веде до змін у законодавстві та додаткового фінансування розв'язання проблеми домашнього насильства.

Liked the article?
Help us be even more cool!