ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Єдині новини" мають припинити популяризувати членів колишньої ОПЗЖ – Незалежна медійна рада

29.09.2022, 13:11
Фото – mmr.ua
Фото – mmr.ua

Незалежна медійна рада закликає марафон "Єдині новини" припинити популяризувати членів колишньої ОПЗЖ.

У заяві медійники нагадали, що наприкінці серпня 2022 року, на шостий місяць повномасштабної війни з Росією, у телевізійному марафоні "Єдині новини" почали майже щодня з’являтися народні депутати від колишньої "Опозиційної платформи – За життя" (ОПЗЖ): Валерій Гнатенко, Тетяна Плачкова, Анатолій Бурміч та Олександр Лукашев (входять до створеної в травні парламентської групи "Відновлення України").

"Усі вони з’являються саме в частині ефіру, яку виробляє державний телеканал "Рада". Міністерство культури та інформаційної політики позиціонує "Єдині новини" як "марафон інформаційного спротиву". Проте під час інтерв’ю глядачам не повідомляють про приналежність згаданих людей до колишньої ОПЗЖ. Самих гостей не запитують про їхню колишню проросійську позицію, зміну поглядів та чітке ставлення до агресії. Тобто непоінформована авдиторія сприймає їх як проукраїнських політичних діячів", – йдеться в заяві.

У Незалежній медійній раді наголошують, що вважають неприпустимим запрошення на національний ефір під час повномасштабної війни проросійських політиків, прямо причетних до просування російського порядку денного. 

"Нагадуємо, що ще навесні згадані люди належали до ОПЗЖ – партії, яку ліквідували, цитуючи СБУ, за "демонстративну підтримку та популяризацію агресивної антиукраїнської політики росії", "фактичну ретрансляцію офіційної позиції країни-агресора щодо України та завдання значної шкоди інтересам нашої держави". Робота ОПЗЖ була призупинена рішенням Ради національної безпеки та оборони 20 березня, а сама партія остаточно ліквідована рішенням Верховного Суду 15 вересня. Колишнього голову політичної ради партії Віктора Медведчука підозрюють у державній зраді та порушенні звичаїв війни", – нагадали медійники.

Також вони наводять приклади, коли представники колишньої ОПЗЖ, яких зараз запрошують в ефір спільного телемарафону, раніше особисто поширювали проросійську  пропаганду та просували вигідний для Росії політичний порядок денний. Серед іншого:

  • Тетяна Плачкова в складі делегації ОПЗЖ у 2020 році відвідувала Москву та зустрічалася з керівництвом держави-агресора. 
  • Олександр Лукашев відкрито підтримував російське трактування Мінських угод: спочатку слід провести вибори на окупованих територіях, а лише потім віддати Україні контроль над власним кордоном. Нагадуємо, що це суперечить Конституції України.
  • Анатолій Бурміч фігурує в "Дошці ганьби" "Детектора медіа" та базі ДержZрадники від руху "Чесно". Адже навіть після повномасштабного нападу Росії він звинувачував у війні США та закликав керівництво України до капітуляції. 

"Також наголосимо, представники колишньої ОПЗЖ регулярно з’являлися на фактично партійних телеканалах, близьких до Віктора Медведчука, – NewsOne, 112 та ZIК, –  на які Рада національної безпеки та оборони наклала санкції через, цитуючи її секретаря Олександра Данілова, "інформаційний тероризм", – додають у Незалежній медійній раді.

Незалежна медійна рада звертається до керівників парламентських фракцій та координатора марафону – міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка з вимогою заборонити популяризацію людей, які своїми діями схвалювали проросійську політику та сприяли агресії проти України.

Участь співучасників російської агресії в ефірі спільного телемарафону "Єдині новини" дискредитує весь марафон та інші телеканали, які його співтворять і транслюють, підриває саму ідею "інформаційного спротиву". На додачу це відбілює репутацію проросійських політиків, пов’язаних із забороненими проросійськими партіями та телеканалами. 

"Вважаємо, що під час повномасштабної війни суспільний інтерес переважає формальні зобов’язання "Ради", якими вона часто нехтує на практиці. Закликаємо не дозволяти використовувати ефірний час для популяризації колишніх представників заборонених в Україні партій та організацій. 

Якщо Міністерство культури та інформаційної політики вважає прийнятною присутність в ефірі організованого ним спільного телемарафону представників колишньої ОПЗЖ, варто зобов’язати ведучих оголошувати приналежність депутатів до забороненої судом політичної партії, причини такої заборони та свідчення проросійських позицій таких людей. Інакше медіа сприяють індульгенції проросійських діячів, стиранню їхніх вчинків із суспільної пам’яті та збереженню впливу держави-агресора на українську політику", – наголосили автори заяви.

Нагадаємо, телеканал "Рада" запросив 12 вересня на розмову щодо сфери енергетики в ефір спільного телемарафону "Єдині новини" народного депутата Анатолія Бурміча, який був обраний від "Опозиційної платформи – За життя", а зараз входить до депутатської групи "Відбудова України". Він відомий такими заявами в ефірі, як виправдання вимог Росії до НАТО, оголошення частини українців "нащадками нацистів" тощо. Уже після початку повномасштабної війни Бурміч стверджував, що не розуміє, "чего, какой ценой и зачем" захищати Україну.

Директор каналу "Рада" Вадим Перенчук появу Бурміча пояснював тим, що він "чинний народний депутат" і "має таке ж право, як інші народні депутати".

14 вересня в ефірі "Ради" був ще один ексдепутат від колишнього ОПЗЖ – Валерій Гнатенко. Три тижні тому він коментував журналістам "Ради" питання щодо проєкту держбюджету.

Також канал "Рада" запрошував на ефір Тетяну Плачкову, яка у 2020 році з Медведчуком їздила до Москви.

19 вересня в ефірі спільного телемарафону "Єдині новини" в блоці телеканалу "Рада" відбулося телефонне ввімкнення народного депутата Олександра Лукашева, обраного до парламенту від ОПЗЖ. Зараз він входить до групи "Відновлення України". Нардеп, який до 24 лютого був завсідником ефірів каналів Медведчука і каналу "Наш", коментував питання освіти.

Телеканал "Рада" фактично відмовився відповідати на  офіційний запит "Детектор медіа" щодо причин запрошення в ефір мовника членів колишньої ОПЗЖ – народних депутатів Тетяни Плачкової, Анатолія Бурміча та Валерія Гнатенка.

Liked the article?
Help us be even more cool!