ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Канал "Рада" відмовився назвати причини запрошення в ефір ексчленів ОПЗЖ

23.09.2022, 17:35
Фото – телеканал "Рада"
Фото – телеканал "Рада"

Видання "Детектор медіа" повідомляє, що телеканал "Рада" фактично відмовився відповідати на їхній офіційний запит щодо причин запрошення в ефір мовника членів колишньої ОПЗЖ – народних депутатів Тетяни Плачкової, Анатолія Бурміча та Валерія Гнатенка.

Видання, зокрема, запитувало, чому членів колишньої ОПЗЖ почали кликати на ввімкнення протягом останнього місяця, якщо до цього "Рада" ігнорувала їх майже пів року, та чому ведучі мовника під час спілкування з цими нардепами не порушують питання про зміну їхньої політичної позиції та причетності до російської агресії. 

У відповіді на запит канал відповів: "Визначальним для публічної інформації є те, що вона заздалегідь зафіксована будь-якими засобами та на будь-яких носіях, та знаходиться у володінні розпорядника публічної інформації. Не є інформаційним запитом звернення, для відповіді на яке необхідно створити інформацію.

Запитувана вами інформація у вигляді відповідей на питання вимагає у відповідь на запит створення та підготовку нової інформації у вигляді надання роз'яснень, відповідей на питання, аналізу та не є публічною інформацією, визначеною пунктами 2 та 5 частини першої статті 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації", розпорядником якої є телеканал "Рада".

Відповідно до частини третьої статті 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації" на розпорядників інформації, визначених у пункті 2 частини першої та юридичних осіб публічного права з числа розпорядників інформації, визначених у пункті 5 частини першої цієї статті, вимоги цього Закону поширюються лише в частині надання відповідної інформації за запитами.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту у випадку, якщо розпорядник інформації не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит".

Нагадаємо, телеканал "Рада" запросив 12 вересня до розмови щодо сфери енергетики в ефір спільного телемарафону "Єдині новини" народного депутата Анатолія Бурміча, який був обраний від "Опозиційної платформи – За життя", а зараз входить до депутатської групи "Відбудова України". Він відомий такими заявами в ефірі, як виправдання вимог Росії до НАТО, оголошення частини українців "нащадками нацистів" тощо. Уже після початку повномасштабної війни Бурміч стверджував, що не розуміє, "чего, какой ценой и зачем" захищати Україну.

Директор каналу "Рада" Вадим Перенчук появу Бурміча пояснював тим, що він "чинний народний депутат" і "має таке ж право, як інші народні депутати".

14 вересня в ефірі "Ради" був ще один ексдепутат від колишнього ОПЗЖ – Валерій Гнатенко. Три тижні тому він коментував журналістам "Ради" питання щодо проєкту держбюджету.

Також канал "Рада" запрошував в ефір Тетяну Плачкову, яка у 2020 році з Медведчуком їздила до Москви.

19 вересня в ефірі спільного телемарафону "Єдині новини" в блоці телеканалу "Рада" відбулося телефонне ввімкнення народного депутата Олександра Лукашева, обраного до парламенту від ОПЗЖ. Зараз він входить до групи "Відновлення України". Нардеп, який до 24 лютого був завсідником ефірів каналів Медведчука і каналу "Наш", коментував питання освіти.

Liked the article?
Help us be even more cool!