ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Японія дозволить у школах обмежене використання штучного інтелекту

23.06.2023, 10:20
Фото – Мінцифри
Фото – Мінцифри

Міністерство освіти Японії розробило тимчасові рекомендації для обмеженого використання генеративного штучного інтелекту (ШІ), такого як ChatGPT, у школах країни вже з наступного навчального року.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Kyodo.

Рекомендації, які міносвіти обговорює з експертами від травня, будуть оприлюднені найближчими днями, ще до початку липня, після врахування всіх висновків фахівців.

Японським школам буде дозволено обмежене використання генеративного ШІ в процесі освіти, наприклад, щоб допомоги сформулювати більше ідей для дискусій у класі, збільшення практики спілкування англійською мовою тощо.

Недоречним в освітньому відомстві вважають використання учнями ШІ для створення віршів або в художній діяльності, а написані генеративним ШІ творчі роботи вважатимуться списуванням, якщо учні видаватимуть їх за свої.

Зовсім заборонено використовувати ШІ на іспитах, коли вимірюється академічна успішність учнів.

У проєкті йдеться про те, що важливо виховувати в учнів уміння продумано використовувати генеративний ШІ, щоб запобігти його потенційному негативному впливу на навички критичного мислення та креативність дітей, а також витоку персональних даних і порушенню авторських прав, для чого вчителі повинні навчати учнів не вводити особисту чи конфіденційну інформацію в генеративні програми ШІ.

Окрему увагу приділено використанню ШІ вчителями, щоб зменшити навантаження на них під час виконання рутинних завдань. Наприклад, створення проєктів програм спортивних днів, складання екзаменаційних питань чи написання повідомлень батькам. Однак у таких випадках учителі повинні будуть редагувати й перевіряти зміст написаного.

ChatGPT, розроблений американською технологічною компанією OpenAI, та інші генеративні програми штучного інтелекту здатні навчатися з використанням величезних обсягів даних з інтернету та можуть обробляти й симулювати розмови з користувачами або створювати зображення на основі інструкцій користувачів.

Як повідомляв ІМІ, депутати Європарламенту проголосували 11 травня за широкий набір правил, які стануть частиною європейського закону про штучний інтелект, включно з повною забороною майже всіх технологій розпізнавання облич для стеження за громадянами.

Liked the article?
Help us be even more cool!