ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Як викликати екстрені служби, коли немає мобільного зв’язку. Поради

22.03.2022, 15:00

ДСНС та МОЗ України поширили рекомендації, як абонентам комунікувати між собою та викликати екстрені служби, коли немає мобільного зв’язку.

За відсутності мобільних мереж задля здійснення екстрених викликів та зв’язку між абонентами є декілька альтернативних варіантів:
1⃣ Основною альтернативою мобільному зв’язку є засоби стаціонарного дротового зв’язку (стаціонарні телефони).
▪Для виклику швидкої допомоги слід набирати номер 103.
2⃣ Якщо немає доступу до стаціонарного телефону, але є доступ до інтернету, то можна підтримувати зв’язок за допомогою месенджерів Viber, WhatsApp, Telegram тощо.
▪У разі потреби з медиками можна зв’язатися за допомогою чатбота на сайті #МОЗ.
3⃣ Використання мобільних телефонів як засобів радіозв’язку за прикладом рації. Для цього на смартфон необхідно встановити спеціальні месенджери, наприклад Voxer Walkie Talkie, Walkie Talkie, Two Way: Walkie Talkie.
Варто врахувати, що в цьому разі ваше спілкування не буде приватним. Але це може бути й перевагою: можливість бути на зв’язку одночасно з усіма учасниками діалогу. Частота обирається абонентами довільно.
4⃣ За відсутності зв’язку та доступу до інтернету рекомендовано за можливості переміститися до будівель, які обладнано телефонним та/або радіозв’язком. Наприклад, до адміністративних будівель: органів місцевого самоврядування, відділень пошти, пожежно-рятувальних частин, відділів поліції тощо.
▪На випадок, якщо в кризовій ситуації ні у вас, ні у ваших близьких не буде жодних технічних засобів зв’язку, потрібно попередньо домовитися про місце та час зустрічі.
▪Якщо ви плануєте евакуацію в якесь конкретне місце – визначте точку та час збору й домовтеся про час, скільки чекатимете.
▪Маленьким дітям варто покласти в кишеню або вшити в одяг записку з повним ім’ям дитини, її батьків чи інших контактних осіб, адресу та телефони. Дітей шкільного віку варто попередити, як діяти в разі, якщо не буде зв’язку.
 
 

Liked the article?
Help us be even more cool!