ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Як медійники можуть використовувати ШІ: тренінг у Медіабазі Чернівці

23.12.2024, 11:21

Для ефективної роботи зі штучним інтелектом потрібно навчитися ставити правильні запити (промти). Про це розповіла юристка зі штучного інтелекту Центру демократії та верховенства права Ольга Петрів на тренінгу в Медіабазі Чернівці. 

Минулого тижня в Чернівцях відбувся тренінг для медійників “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” від Центру демократії та верховенства права й Медіабази Чернівці.

Під час нього обговорювали закон про медіа, юридичний захист журналістів та джерел інформації під час війни. Окрім цього, учасники тренінгу дізналися, як інтегрувати інструменти ШІ у свою роботу, щоб створювати якісний контент, економити час і підвищувати продуктивність.

Ольга Петрів. Фото – Медіабаза Чернівці

На тренінгу медійники вчилися на практиці працювати з чат-ботами із ШІ, які можуть відповідати на запитання, писати статті, створювати сценарії відео чи презентації:

  • ChatGPT (зокрема, версії ChatGPT4O та GPTs);
  • Claude AI;
  • Gemini;
  • Perplexity.

Тренерка Ольга Петрів, юристка зі штучного інтелекту, розповіла, що для ефективної роботи із ШІ потрібно навчитися формувати правильні промти. Промт – це чітке завдання чи запит, які ви ставите перед штучним інтелектом.

Із 2024 року користувачі безкоштовної версії ChatGPT отримали доступ до розширених функцій GPTs. Є каталог GPTs – це власні версії ChatGPT, що поєднують у собі інструкції, додаткові знання та будь-яку комбінацію навичок. 

Учасники тренінгу. Фото – Медіабаза Чернівці

ШІ може допомогти в роботі з візуальним контентом:

  • У Adobe Firefly можна згенерувати картинку, замінити тло і т.д. – усе це можна зробити за кілька кліків у цьому застосунку, однак кількість безкоштовних спроб тут обмежена.
  • Vectorizer.AI. Програма для автоматизації роботи з векторною графікою.

Також під час тренінгу обговорили ризики використання ШІ. Наприклад, стрімке поширення дезінформації, яку генерує штучний інтелект. У 2023 році російські вебсайти почали активно використовувати ШІ для пропаганди. Тому журналістам важливо навчитися виявляти та запобігати поширенню таких матеріалів.

Анна Соцька, комунікаційниця Медіабази Чернівці

Liked the article?
Help us be even more cool!