ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Вийшла книга громадянського журналіста Османа Аріфмеметова з репортажами, написаними в СІЗО”

21 травня вийшла друком книга Османа Аріфмеметова “Моя депортація. Репортажі кримського журналіста, написані в СІЗО”. Про це на Facebook-сторінці повідомила голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

Вона зазначила, що журналістський талант Османа Аріфмеметова, програміста і викладача математики, відкрився через трагічні події – окупацію Криму росіянами, обшуки, арешти і ув’язнення його сусідів, друзів і колег. 

Фото - сайт Центру прав людини ZMINA

“Осман просто не міг лишатися осторонь, він біг із телефоном і все фіксував, робив стріми, долучився до ініціативи Крымская солидарность, а згодом і сам опинився за ґратами”, – написала Печончик.

Книжка складається з репортажів, написаних кримськотатарським громадянським журналістом у різних слідчих ізоляторах і тюрмах – від Сімферополя до Мінусинська. У них автор детально описує реалії життя в тюремних камерах, знущання з ув’язнених та фальсифікації в російській судовій системі. 

Осман Аріфмеметов/Фото - Радіо Свобода

“Попри жорстокі умови, Осман зберігає віру, здоровий глузд і тонку іронію, а його нотатки сповнені надії та готовності до нової боротьби за долю свого народу”, – зазначила правозахисниця.

Як повідомляв ІМІ, Осман Аріфмеметов – громадянський журналіст, засуджений до 14 років у справі “Хізб ут-Тахрір”. Затриманий у березні 2019 року російськими силовиками в Криму. Загалом було затримано 24 особи за звинуваченням в участі в забороненій у Росії й окупованому нею Криму організації “Хізб ут-Тахрір”. 

24 листопада 2022 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону визнав підсудних винними у терористичній діяльності та спробі захоплення влади. Активістів Енвера Аметова та Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а громадянських журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва та Османа Аріфмеметова – до 14 років. Чотири роки терміну політв'язні проведуть у в'язниці, а потім ще один рік будуть обмежені у свободі пересування. Підсудні винними себе не визнали й вважають своє переслідування політичним.

1 лютого 2024 року апеляційний військовий суд у Власисі залишив без зміни вирок п'ятьом кримськотатарським активістам.

18 березня 2024 року Османа Аріфмеметова етапували із СІЗО Новочеркаська (Ростовська область, РФ) до Красноярського краю. 

У листопаді 2024 року стало відомо, що Осман Аріфмеметов втратив 22 кілограми ваги у в'язниці Мінусинська Красноярського краю РФ.

Liked the article?
Help us be even more cool!