ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Видавництво BookChef залучає аудиторів після інформації про можливий зв'язок з РФ

Видавництво BookChef, яке фігурувало в розслідуванні OSINT-спільноти Molfar та медіа "Сенсор" про зв'язки українського книжкового ринку з Росією, змінює власника та залучає аудиторів до перевірки своєї діяльності.

Про це пише Укрінформ із посиланням на СЕО видавництва BookChef Олександра Кірпічова.

Він заявив, що видавництво BookChef купує його сім’я.

"Видавництвом BookChef де-факто керую я. Власник компанії Андрій Плєхов жодного разу не отримував дивідендів, бо всі зароблені кошти ми інвестуємо в розвиток компанії. Тож це наше спільне рішення", – сказав Кірпічов.

За його словами, компанія залучає аудиторів до перевірки всіх своїх платежів, щоб вони підтвердили відсутність будь-яких фінансових зв’язків з російськими чи афілійованими до них компаніями.

СЕО видавництва BookChef наголосив, що вони з Андрієм Плєховим (який нині є керівником видавництва) розпочали діалог про купівлю компанії до початку повномасштабної війни, але не домовилися про ціну через зростання доходів, повʼязане з дією програми "єПідтримка". Остаточне рішення було ухвалене 2023 року, коли ринок стабілізувався, ще до виходу розслідування OSINT-агенції Molfar та онлайн-видання "Сенсор", у якому стверджувалося про російський слід у діяльності кількох українських видавництв, зокрема й BookChef.

Кірпічов також заявив, що за кілька місяців до публікації розслідування у видавництві BookChef проводили перевірку правоохоронні органи, які не знайшли порушень у діяльності компанії.

Він стверджує, що BookChef ніколи не мало стосунку до російських компаній, не співпрацює з правовласниками з Росії та видає книжки українською мовою. Компанія розпочалась як редакція в межах видавництва "Форс". З часом виросла до повноцінного та самостійного видавництва.

Крім того, Кірпічов заявив, що йому невідомо, чи Плєхов мав якісь відносини з Росією чи російськими юрособами.

BookChef – одне з найбільших видавництв України. Портфель налічує понад 450 тайтлів, серед яких світові бестселери Ювала Ноя Харарі, Мішель і Барака Обами, Метью Макконахі, Вілла Сміта, Джорджа Орвелла, Чарльза Буковскі, Лю Цисіня, Дженніфер Л. Арментраут, Джима Лоулесса, Ніка Вуйчича тощо.

У січні 2022 року OSINT-спільнота Molfar провела розслідування і з’ясувала, які застосунки в смартфонах українців є потенційно небезпечними та неетичними, тому що вони створені або належать компаніям з Російської Федерації. Перелік небезпечних застосунків є на сайті спільноти.

Liked the article?
Help us be even more cool!