ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Влада Узбекистану відправила блогерку до психіатричної лікарні через критичні публікації

15.10.2019, 12:23
Фото – фейсбук Shabnam Olloshkurova / gazeta.uz
Фото – фейсбук Shabnam Olloshkurova / gazeta.uz

Комітет із захисту журналістів вимагає від Узбекистану негайно звільнити блогерку та вчительку англійської мови Нафосат Оллашукурову, яку влада через критичні публікації примусово відправила до психіатричної лікарні. 

Про це йдеться в заяві міжнародної неурядової організації “Комітет із захисту журналістів” (CPJ), повідомляє Центр прав людини Zmina. 

Повідомляється, що Ургенчський міський адмінсуд Узбекистану постановив помістити блогерку в регіональний психоневрологічний диспансер. За словами її матері Хольон Давлетової, своє рішення суд ухвалив після того, як її донька відбула 10-денний термін затримання.  

“Влада Узбекистану має негайно звільнити Нафосат Оллашукурову і дозволити журналістам вільно виконувати свою роботу. Якщо Узбекистан хоче, щоб світ повірив у серйозні наміри провести реформи, країна не має вдаватися до тоталітарних практик, таких як примусове ув’язнення журналістів у психіатричному відділенні”,  – сказала координаторка програм CPJ у Європі та Центральній Азії Гульноза Саїд.

Оллашукурова критикує державні органи на своїй сторінці у фейсбуку під назвою “Shabnam Olloshkurova”. У її дописах можна прочитати звинувачення в корупції та повідомлення про незаконні руйнування приватної власності в Кашкадар’їнській, Хорезмській та Ферганській областях. Її сторінка має понад 4 тисяч підписників. 

23 вересня Департамент внутрішніх справ Хорезмської області ініціював адміністративне провадження проти блогерки. Силовики звинуватили жінку в дрібному хуліганстві, “невиконанні законних вимог співробітника органів внутрішніх справ”, “протидії виконанню службового обов’язку” та участі в несанкціонованих мітингах.

Мати Оллашукурової розповіла комітету, що місцева поліція та службовці прийшли до неї додому в Ташкенті і викликали брата та сестру до Ургенча. 

“Вони залякували нас так, що ми не могли відреагувати на несправедливість”, – сказала вона, додавши, що не змогла зв’язатися з донькою після 23 вересня. 

26 вересня прокуратура повідомила, що під час відбування покарання в Оллашукурової сталися “психологічні зміни”. Начебто вона продемонструвала неадекватну поведінку, а тому відомство звернулося до суду за дозволом на психіатричне лікування для блогерки. 

Видання “Газета.uz” натомість повідомляє, що з відповідним клопотанням до суду звернувся психоневрологічний диспансер. ЗМІ з посиланням на заяву прокуратури зазначає, що жінка начебто “безпорадна, тобто нездатна самостійно задовольняти свої основні життєві потреби, а також становить загрозу для себе або оточення”.

На момент арешту жінка фільмувала піший похід журналіста, поета Махмуда Раябова та його родичів до міністра внутрішніх справ Пулата Бабаджанова. Останній хотів зустрітися з міністром у Ташкенті, аби попросити скасувати звинувачення проти нього та розповісти про тиск із боку правоохоронців. Однак натомість чоловік дістав 10 днів адмінарешту за організацію походу.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!