Уряд Великої Британії планує заборонити підліткам віком 16–17 років використовувати соцмережі вночі, повідомляє Reuters.

Згідно із запропонованими правилами, користувачі в цій віковій групі не матимуть доступу до соцмереж з опівночі до 6:00 ранку, якщо не змінять налаштування за замовчуванням у відповідних застосунках.

Як нагадує медіа, раніше влада країни заявляла про намір повністю заборонити користуватися соцмережами дітям віком до 16 років.

Окрім нічного блокування, у соцмережах можуть бути вимкнені за замовчуванням функції, які спонукають користувачів довше залишатися в застосунку, зокрема нескінченна стрічка.

У британському уряді пояснюють, що ці заходи мають допомогти підліткам отримувати досить сну, краще зосереджуватися на навчанні й проводити більше часу поза цифровим середовищем.

“Ці заходи допоможуть молодим людям отримувати необхідну кількість сну, зосереджуватися на школі або коледжі, а також проводити більше часу з родиною та друзями”, – заявила міністерка технологій Ліз Кендалл.

Міністр онлайн-безпеки Канішка Нараян повідомив, що компанії – власники соцмереж будуть зобов’язані впровадити ці обмеження відповідно до закону. За його словами, платформи також мають посилити перевірку віку користувачів, а компанії, які не дотримуватимуться цих вимог, можуть зіткнутись із суворими санкціями з боку регулятора.

Як повідомляв ІМІ, раніше соцмережі дітям віком до 16 років заборонила Австралія.

Велика Британія розглядає можливість заборонити соцмережі для дітей віком до 16 років за зразком Австралії, а прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо підтримав ініціативу щодо обмеження доступу до соцмереж для дітей віком до 15 років.