В Україні російська вікіпедія втрачає перегляди, українська додає

За рік російська вікіпедія втратила в Україні 17 мільйонів переглядів за місяць. Українська додала 10 млн. Про це йдеться в блозі редакторів української вікіпедії.
Повідомляється, що число переглядів статей української вікіпедії за липень становило 63,4 млн, що на 36% більше, ніж цього місяця рік тому.
З території України за місяць здійснено 168 млн переглядів вікіпедій усіма мовами (–8 млн, або –4,5%), зокрема 50 млн переглядів української вікіпедії (+10 млн), 95 млн російської (–17 млн), 15 млн англійської (–1 млн).
Частка української вікіпедії зросла з 23% до 30%, частка російської впала з 64% до 57%, частка англійської залишилася на рівні 9%, частка інших – на рівні 5%. Суми не сходяться через округлення, зазначено в блозі.
Українську вікіпедію в липні переглядали з 11,5 млн унікальних пристроїв (+16 % до липня минулого року). Частка мобільних пристроїв становила 71%, зрісши за рік на 11%, або на 2,3 млн.
Для порівняння: в липні 2020 року з території України російську вікіпедію переглядали втричі частіше, ніж українську. У липні 2021 року – у 2,8 раза частіше, а в липні 2022-го – вже в 1,9 раза частіше.
Як повідомляв ІМІ, рф вимагає від Вікіпедії видалити правду про воєнні злочини в Україні. Згідно з повідомленням, Вікіпедія повідомила про претензії Роскомнагляду до змісту п’яти матеріалів через закон рф "про фейки": "Битва за Київ (2022)", "Військові злочини в період вторгнення росії в Україну", "Обстріл лікарні в Маріуполі", "Руйнування Маріупольського театру (2022)", "Різанина в Бучі".
Фонд "Вікімедіа", якому належить Вікіпедія, подав апеляцію на рішення Московського суду з вимогою видалити інформацію, пов’язану з російським вторгненням в Україну. Вікіпедія заявляє, що люди мають право знати правдиві факти війни.
Найпопулярнішими статтями в українській вікіпедії за три місяці повномасштабного вторгнення стали "Російське вторгнення в Україну (2022)", про радника керівника Офісу Президента України Олексія Арестовича, збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації – Привида Києва та очільника українського націоналістичного руху Степана Бандеру.
Help us be even more cool!