ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В Україні презентували документ про розвиток медіаграмотності

25.11.2021, 16:56
Фото: Ono Kosuki / Pexels
Фото: Ono Kosuki / Pexels

Національний проєкт із медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України "Фільтр" разом з ОБСЄ та громадською організацією "Інтерньюз-Україна" 25 листопада презентував у Києві аналітичний документ "Розвиток медіаграмотності в Україні". Про це повідомляє “Детектор медіа”.

"Ці документи важливі тому, що люди в одному місці можуть зрозуміти та отримати ключову інформацію з проблематики. Що це таке, які основні принципи, які іноземні практики, який стан певного феномену в Україні, що робити далі – ці основні пункти ми заклали в документ. Розробляла його вся експертна медіаспільнота. Ми зробили два кола публічних консультацій. 95% медійних недержавних організацій та медіаекспертів узяли участь в обговоренні, висловили свої коментарі під час наших зустрічей або надіслали їх письмово", – розповів програмний директор ГО "Інтерньюз-Україна" Андрій Кулаков та додав, що документ буде "живий": його доповнюватимуть та оновлюватимуть.

Він зазначив, що тема медіаграмотності актуальна через специфічний медіаландшафт в Україні, тому собі за мету ставлять "зробити медіаграмотність настільки ж модною, як зараз стає здоровий спосіб життя".

Керівниця "Фільтра" Валерія Ковтун додала, що звіт створили, зокрема, щоб подати комплексну картину щодо стану медіаграмотності в Україні та зрозуміти, чого бракує та де є прогалини.

"Цей документ – це результат міжнародного огляду всіх кращих практик. Ми знаємо, як це роблять британці та фіни: топові країни з розвитку медіаграмотності. У Британії довгий час напрацьовувалися такі огляди, звіти, моніторинги, щоб зрозуміти комплексну картину, як виглядає стан медіаграмотності в країні. Лише потім розробляти масштабну стратегію, яка включатиме покрокові цілі, плани тощо", – підсумувала Валерія Ковтун.

Аналітикиня ГО "Інтерньюз-Україна" Ольга Кравченко повідомила, що документ складається із шести розділів:

  • Що таке медіаграмотність і чому вона важлива 
  • Орієнтуватися в епоху перевиробництва інформації 
  • Не всі однакові: різні способи поліпшення медіаграмотності та її поширення серед аудиторій 
  • У кого повчитися? Найкращий міжнародний досвід у сфері медіаграмотності 
  • А що у нас? Нинішній стан медіаграмотності в Україні
  • Фільтр. Національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики 

"Документ написано дуже простою та доступною мовою, аби кожен охочий міг прочитати та дізнатися, що таке медіаграмотність та чому вона важлива. У першому розділі цього документа, ми пояснюємо, що медіаграмотність є продовженням звичайної грамотності, яка допомагає людині орієнтуватися в складному інформаційному світі. Також ми хочемо показати авдиторії, як медіаграмотність може допомогти людям ухвалювати правильні рішення у своєму повсякденному житті", – розповіла Кравченко.

У документі фахівці також окреслили інформаційні виклики (пряма дезінформація; розмиття меж професії тих, хто продукує інформацію; надмірна кількість позитивного або негативного контенту), розповіли про різні способи поширення медіаграмотності (просування на рівні шкільної освіти, поєднання розваг та інформації), зібрали міжнародні практики (на прикладі Фінляндії, Данії, Швеції, Великої Британії, Нідерландів, Бельгії, Естонії, Ірландії), зробили огляд досліджень про медіаграмотність та показали її нинішній стан в Україні.

Як повідомляв ІМІ, опитування USAID-Internews "Ставлення населення до медіа та споживання різних типів медіа" виявило, що більшість українців зустрічала дезінформацію і від третини до 50% були схильні вірити у фальшиві наративи.

Liked the article?
Help us be even more cool!