ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

В Україні критично не вистачає фахівців з цифрових технологій та кіберзахисту – Данілов

25.09.2020, 13:45
Фото – dentonsdata.com
Фото – dentonsdata.com

В Україні створено всю необхідну законодавчу базу для цифрової трансформації держави та розвитку кібербезпеки, однак критично не вистачає цілісної системи освіти в цій галузі та підготовки висококласних фахівців.

Про це сказав секретар РНБО Олексій Данілов 25 вересня під час Zoom-конференції “Цифрова трансформація держави: перспективи та ризики кібербезпеки”, повідомляє Укрінформ.  

За його словами, цифрові технології у світі набиратимуть обертів, і кожна держава робитиме все можливе, щоб дбати про свою безпеку саме цьому контексті. Наразі Україна має добре законодавче підґрунтя у сфері захисту кіберпростору.

“Завдяки законодавцям, які у 2016, 2017, 2018 роках прийняли ряд законодавчих актів, у нас сьогодні розуміння кібербезпеки країни є вже на законодавчому рівні, визначена інституція, і ми маємо сьогодні вже закон про кіберзахист”, – наголосив Данілов, додавши, що завдяки громадськості відбувається багато позитивних процесів у сфері цифрових технологій.

Він також нагадав, що 28 січня 2020 року Президент України підписав указ про створення Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО, який працює та демонструє позитивні результати.

“Це дуже потужний хаб, який об’єднує багато потужних інформаційних ресурсів. Вони аналізуються в цьому центрі для того, щоб кіберзахист був у нашій країні на високому рівні”, – розповів Данілов.

Водночас він зазначив, що після аналізу стану вищої освіти в Україні, який нещодавно провела РНБО, стало зрозуміло, що в державі критично не вистачає молодих фахівців, яких готує держава в цій сфері.

“На превеликий жаль, можемо констатувати, що на сьогодні цілісних інституцій, які могли б запропонувати якісних фахівців з вищою освітою в цій царині, в нашій країні майже не існує. Ми випускаємо з вами дуже багато юристів, менеджерів, різноманітних фахівців, а те, що стосується саме цих інституціональних фундаментальних речей, які сьогодні вкрай важливі для нашої держави, – на жаль, наша освіта не дає нам відповіді на ці виклики”, – заявив Данілов.

Також він наголосив, що наразі в Міністерстві цифрової трансформації відбувається багато процесів з цифровізації суспільства і поширення мережі інтернет в усій країні, однак слід пам’ятати, що це буде додатковим викликом для кіберзахисту України.

На завершення Данілов зазначив, що позитивних результатів у питанні кібербезпеки держави можна досягти лише в разі об’єднання зусиль усіх державних і недержавних структур, які працюють у цьому секторі.

Як повідомляв ІМІ, 25 вересня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що держава ставитиме на облік людей, які використовують російську соціальну мережу "ВКонтакті", і в разі продовження поширення забороненого російського контенту вони матимуть справу з Національною поліцією.

 

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!