ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

В Угорщині заговорили про санкції щодо соцмереж за "порушення свободи слова"

19.01.2021, 10:32
Фото – hungarytoday.hu
Фото – hungarytoday.hu

Міністр юстиції Угорщини Юдіт Варга поставила питання про можливість накладення санкцій на компанії, що працюють у соціальних мережах, за "систематичні порушення" свободи слова.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

"Shadowban" означає дію провайдерів соціальних мереж, таємне, в політичних цілях, обмеження видимості й доступу до профілю користувача без його відома. Щоб зменшити їхнє охоплення, Facebook також обмежує видимість християнських, консервативних і правих поглядів. У мене також є особистий досвід у цьому", – написала Варга на своїй сторінці у Facebook, не вдаючись у подробиці.

Міністр сказала, що цього тижня зустрінеться з представниками угорського агентства з дотримання конкуренції, щоб обговорити можливі покарання за те, що вона назвала несумлінною комерційною практикою, а також скликає засідання комітету країни з питань цифрової свободи.

За словами Варги, це питання має регулюватися на рівні Євросоюзу, але зазначила, що можуть знадобитися швидші заходи. "Однак через систематичні зловживання нам, можливо, доведеться діяти раніше", – сказала вона.

В умовах щораз більшої хвилі критики деякі урядовці скаржаться на те, що соцмережі, включно з Facebook, намагаються обмежити консервативні погляди на своїх платформах.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан і його союзники контролюють значну частину приватних засобів масової інформації в країні.

У Варги майже 120 000 підписників у Facebook, а в Орбана – понад 1 мільйон, що становить більш ніж 10% населення Угорщини. Прем'єр часто використовує Facebook, щоб оголошувати про рішення уряду з приводу COVID-19 або економічної політики.

Як повідомляв ІМІ, Міністерство юстиції Польщі розробляє законопроєкт, який заборонить адміністраторам вебсайтів соцмереж видаляти повідомлення і блокувати користувачів.

Liked the article?
Help us be even more cool!