ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В РФ видання змусили видалити поіменний список ліквідованих у війні проти України

Російське медіа "Свободные новости" 7 грудня отримало від військової прокуратури Саратовського гарнізону вимогу видалити із сайту поіменний список жителів регіону, які загинули під час війни проти України.

Про це йдеться в заяві редакції.

Як ідеться в документі за підписом заступника військового прокурора гарнізону майора юстиції Ю. С. Карлі, список є "відомістю про втрати особового складу".

"Відповідно до статті 5 Федерального закону "Про державну таємницю" державну таємницю становлять відомості у військовій галузі, зокрема про дислокацію, дійсні найменування, про організаційну структуру, про озброєння, чисельність військ та стан їхнього бойового забезпечення, а також про військово-політичну та (або) оперативну ситуацію. Відповідно до пункту 10 Указу Президента Російської Федерації від 30.11.1995 №1203 відомості про втрати особового складу Збройних Сил Російської Федерації у воєнний та мирний час та в період проведення спеціальних операцій зараховано до державної таємниці. Повноваженнями щодо розпорядження такими відомостями наділено виключно Міністерство оборони Російської Федерації", – йдеться у вимозі про видалення інформації.

Останні зміни до указу президента РФ №1203 були внесені 12 жовтня цього року, випливає з даних правової бази "Гарант". Вони, зокрема, зараховують до держтаємниці "відомості, що розкривають втрати особового складу у воєнний час, у мирний час у період проведення спеціальних операцій".

Список загиблих земляків редакція веде з березня 2022 року. Він спирається лише на офіційні повідомлення про загиблих з боку органів місцевого самоврядування та голів муніципальних утворень, пам'ятники та меморіальні дошки з іменами загиблих, банери про загиблих, розміщені в Саратові та Енгельсі, а також відомості з віртуальної "Книги пам'яті". 

Редакція "Свободных новостей" заявила, що видалить список ліквідованих, не чекаючи на досудове блокування сайту.

"Ми також звернемося до військової прокуратури по роз'яснення щодо публікацій про жителів регіону, які загинули у СВО (так у Росії називають війну проти України. – Ред.), заснованих на офіційних джерелах інформації, але не від Міноборони РФ. Адже в місцевих ЗМІ майже за два роки проведення спеціальної військової операції вийшли тисячі таких нотаток", – повідомили в медіа.

Liked the article?
Help us be even more cool!