ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В окупованому Криму мають оголосити вирок журналістові Владиславу Єсипенку

16.02.2022, 10:03
Фото – crimean-solidarity.org
Фото – crimean-solidarity.org

Підконтрольний Росії Сімферопольський районний суд окупованого Криму 16 лютого має оголосити вирок у справі фрілансера Крим.Реалії Владислава Єсипенка, повідомляє Радіо Свобода.

Нагадаємо, 15 лютого російські прокурори в окупованому Криму запросили для журналіста 11 років позбавлення волі в справі про незаконне зберігання і перевезення вибухового пристрою.

Адвокат Єсипенка Дмитро Дінзе заявив, що захист навів у дебатах усі аргументи на користь виправдального вироку. За словами адвоката, йшлося про порушення права на захист, відсутність підстав для проведення оперативно-розшукової діяльності, знищення речових доказів за підсумками вибухотехнічної експертизи.

Єсипенко під час виступу з останнім словом у суді 15 лютого заявив, що вважає справу політичною.

“Чому? Тому що я журналіст українського видання і, швидше за все, співробітники ФСБ хотіли показати, наскільки неприйнятна свобода слова. Я вважаю, що погрози й тортури у XXI столітті неприйнятні. У 1937 році катували й розстріляли мого діда. Склалося враження, що в тих чекістів, які були тоді, – у них є онуки, правнуки, які роблять такі самі дії, як у 1937 році”, – сказав він.

“Якщо вирок щодо мене буде не виправдальним, то я вважаю, що це вирок системі, бо в Криму править ФСБ”, – додав він.

Президент Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода Джеймі Флай закликав “негайно звільнити” Владислава Єсипенка.

Як повідомляв ІМІ, “Верховний суд Криму”, підконтрольний Росії, залишив у СІЗО до 18 березня 2022 року фрілансера Крим.Реалії (проєкт Радіо Свобода) Владислава Єсипенка. 

15 липня 2021 року в підконтрольному Росії Сімферопольському районному “суді” російський прокурор оголосив обвинувальний висновок у справі Владислава Єсипенка. Його звинувачують за статтями 223-1 (незаконне виготовлення вибухових речовин, перероблення або ремонт вибухових пристроїв) і 222.1 (незаконні придбання, передання, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів) КК Росії. 

Санкції обох статей передбачають до 12 років позбавлення волі. Максимальний термін покарання за сукупністю двох статей – 18 років позбавлення волі.

10 березня 2021 року співробітники ФСБ Росії затримали в окупованому Криму фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Він брав участь в акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня. Журналісту інкримінують збір інформації “в інтересах спецслужб України”, зокрема Служби зовнішньої розвідки, повідомили в Центрі громадських зв’язків ФСБ Росії. Як стверджують в ФСБ, Єсипенко “здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму”.

Владислав Єсипенко заявляв, що слідчі ФСБ РФ застосовували до нього тортури, щоб домогтися визнання провини.

Liked the article?
Help us be even more cool!